1 günlük evliliği kabusu oldu! İstanbul’a yürüyen Kastamonulu Mustafa’dan haber var-haberi

Kastamonu’nun merkeze bağlı Pehlivan köyünde ikamet eden 32 yaşında olan Mustafa Duman, yasamsal medyadan tanıştığı Ayşe ile iki senelik birlikteliğin derhal peşinden 2017 yılının Ekim ayında evlendi.

Eşinin yüzünü Yalnızca nikah bugünü görebilen Duman, ailesi ile birlikte İstanbul‘a döndükten ardindan tek dahada haber alamadığı gerekçesiyle boşanma davası açtı. Davanın görüldüğü sırada aylık 700 Lira nafaka ödemeye mahkum edilen Duman, yaşadığı haksızlığı duyurmak amaciyla Bir gün evvel Kastamonu’dan İstanbul’a yürümeye başladı. takriben 273 kilometre yürüyerek Bolu’ya ulaşan Duman, hafta sonu sokağa çıkma yasağı hasebiyle vereceği molanın derhal peşinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek amaciyla İstanbul’a yürümeye ayni ritimde devam edecek.

“DESTEK OLANLAR VAR”

Nafakaya çözüm bulunması amaciyla yola çıktığını ve yürüyüş süresince vatandaşlardan destek gördüğünü belirten Duman, “Pazartesi bugünü yola çıktı. takriben 580 kilometrelik yolum vardı. Şuan 273 kilometreyi geçtim. Bolu’ya geldim. Sağolsun bütün yurttaslar yollarda duruyorlar, destekçi oluyorlar. Bu yasanın Sahiden perişan tek kanun olduğunu dile getiriyorlar. tek hergün resmi nikahlı eşimden dört senedir boşanamıyorum. Aylık 700 Lira nafakaya bağlandım. Kapıma devamlı icralar geliyor. Daha borcum var. Bu nafakaya tek çözüm bulunması amaciyla yürüyüşe çıktım” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir