Yazılım ve teknolojinin ilerleyişi

Yazılım aslında modern çağın kod adı gibi bir şey. Çünkü günümüzde artık birçok şeye yazılım müdahale ediyor.

Yazılım ve teknolojinin ilerleyişi
Yazılım ve teknolojinin ilerleyişi Vadi Ay
Bu içerik 208 kez okundu.

Yazılım aslında modern çağın kod adı gibi bir şey. Çünkü günümüzde artık birçok şeye yazılım müdahale ediyor. Artık o eski izlediğimiz bilim kurgu filmlerindeki imkânsız gibi görünen sahneleri yavaş yavaş yaşıyoruz. Bilgisayarlar akıllı telefonlar derken olay akıllı televizyonlara, arabalara hatta akıllı binalara kadar ilerledi. Artık günümüzde yapılan modern yapılarda birçok şeyi yazılımla uzaktan yönetmek mümkün. Kamera sistemlerinden ısı değerlerine, kapı sistemlerinden ses sistemlerine her şeyi bir mobil uygulama ile yönetmek mümkün artık. Akıllı telefonlar mobil uygulamalar derken hayatlarımızı tek bir telefondan yönetebiliyor olduk.

15 yıl öncesine kadar dünyanın en değerli şirketleri listesinde enerji ya da otomotiv şirketleri ilk sıralarda hegemonya sürdürüyorken artık günümüzde ilk sıralarda komple yazılım firmaları hegemonya sürdürüyor. Ve bu uzun bir süre değişmeyeceğe benziyor. Çünkü ar-ge ve yazılıma önem verip yatırım yapan ülke ve şirketlerin ne kadar hızlı ilerlediğini hepimiz görüyoruz.

Günümüzde artık yazılıma ihtiyaç duymayan hiçbir sektör ve hiçbir firma kalmadı neredeyse. Artık iyi yerde dükkân açmanın yerini arama motorlarında üst sıralarda yer almak ya da sosyal medya da yer almak aldı. Çünkü orada milyonlarca kişiye hitap etmiş oluyorsunuz ve böylelikle çok daha fazla kazanca erişmiş oluyorsunuz.

İleride uçan arabalar, ışınlanma ya da uzayda hayat gerçek olur mu bilinmez ama teknoloji ve yazılım hiç durmadan gelişeceğe, ilerleyeceğe ve insan hayatına durmadan kolaylıklar sağlayacağa benziyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler