SEO Çalışması Neden Önemlidir?

SEO çalışması olarak anılan işin amacı üzerinde çalışılan web sitesinin arama motorlarında belirlenen anahtar kelimeler kullanılarak yapılan aramalarda daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Böylece site hayalet site olmaktan kurtulur ve daha çok sayıda ziyaretçi çekmeye başlar. Daha çok ziyaretçi de sitenin kuruluş amacını gerçekleştirmesine yardımcı olur.

SEO Çalışması Neden Önemlidir?
SEO Çalışması Neden Önemlidir? Vadi Ay
Bu içerik 1414 kez okundu.

 

SEO çalışması olarak anılan işin amacı üzerinde çalışılan web sitesinin arama motorlarında belirlenen anahtar kelimeler kullanılarak yapılan aramalarda daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Böylece site hayalet site olmaktan kurtulur ve daha çok sayıda ziyaretçi çekmeye başlar. Daha çok ziyaretçi de sitenin kuruluş amacını gerçekleştirmesine yardımcı olur. Örneğin eticaret SEO çalışmaları yapılan ve daha çok ziyaretçi çeken bir e-ticaret sitesinin yaptığı doğrudan satışları artırma ihtimali daha yüksektir.

SEO çalışmalarının kapsamına gelince çok geniş bir alana yayıldığı söylenebilir. Ama öncelikle site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları olarak ayrılacağı söylenebilir. Yapılacak olan çalışmalar öncesinde SEO uzmanı tarafından yapılan analizler çalışmaların hangi yönde gelişmesi gerektiğini gösterecek ve planlama yapılmasını sağlayacaktır. Ama sitenin kullanıcı dostu bir site haline gelmesi için yapılan site içi SEO çalışmalarının ve backlink paketleri gibi yardımcılar kullanılarak yapılan site dışı SEO çalışması link inşasının önemli olduğunu söyleyebiliriz. İlki gelen ziyaretçileri sitede tutmak içindir. Çünkü siteye internet kullanıcılarını çekmeyi başarsanız bile, örneğin ana sayfanız 2-3 saniye gecikmeli açılıyorsa bu ziyaretçilerin yarısından fazlasını kaybedersiniz. Link inşası ise hem siteye ziyaretçi çekmek hem de sitenizin referans alınan bir site, örnek gösterilen bir site olduğunu ispatlamak, arama motoru botlarının dikkatini çekmek açısından önemlidir.

Tabi backlink paketi içeriği ve sitenin kullanıcı dostu bir site haline getirilmesi için yapılan çalışmalar için özenli bir çalışma yapılması da önemlidir. Örneğin sadece link almak yeterli olmaz. Link alınan sitenin ilgili konu hakkında yayın yapması, link verilen yazı ya da yorumda ilgi çekici bir içerik olması gibi konulara da dikkat etmek gerekecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü