NASA Mars İle Alakalı Açıklama yaptı

Amerikan Havacılık ile Uzay Dairesi (NASA), Mars içerisinde Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük gölü olan Superior'un büyüklüğünde bir buz kütlesi bulunmuş olduğunu açıkladı.

NASA Mars İle Alakalı Açıklama yaptı
NASA Mars İle Alakalı Açıklama yaptı darkdevil
Bu içerik 169 kez okundu.

Amerikan Havacılık ile Uzay Dairesi (NASA), Mars içerisinde Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük gölü  olan Superior'un büyüklüğünde  bir buz kütlesi bulunmuş olduğunu açıkladı.

Austin kentindeki Texas Üniversitesinden bilim adamlarının liderliğindeki bir ekip, NASA'nın Mars Yörünge Kaşifi'nin verilerini kullanarak Mars'ta büyük bir buzul yatağı tespit etti.

Amerikan Jeofizik Birliğinin resmi yayını Jeofizik Araştırma Yazıları tarafından hazırlanan bir raporda, Mars'ın Utopia Planitia bölgesinde 375 bin kilometrekarelik buz tabakası bulunduğu duyuruldu.

NASA'nın Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Jet Propulsion Laboratuvarının internet sayfasında yapılan açıklamada ise buzul havzanın çapının 2 bin 50 mil (3 bin 300 kilometre) uzunluğunda olduğu bildirildi.

Keşfin uzay aracının radarıyla gerçekleştirildiğini duyuran NASA, ayrıca bu keşfin Mars'ın tarihi ve gelecekte olası su kaynaklarının belirlenmesi bakımından önemli olduğunu kaydetti.

nasa mars buz kütlesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler