Evde diş ağrısına ne yapabiliriz?

Diş çürümeleri, diş eksiklikleri, yirmilik dişlerin konumu, baş ağrıları ve diş eti gibi hastalıklar diş ağrısı oluşturabilir. Diş ağrıları ile uğraşmak sanıldığı kadar kolay değildir. Diş ağrıları genellikle gece ve akşam saatlerinde yaşanır. Genellikle diş hastaneleri nöbetçi sistemi bulunmadığı için insanlar sabahı sabah ediyor. Bu sebeple diş ağrısına ne iyi gelir sorusu ile sıklıkla karşılaşıyoruz.

Evde diş ağrısına ne yapabiliriz?
Evde diş ağrısına ne yapabiliriz? Vadi Ay
Bu içerik 368 kez okundu.

Diş çürümeleri, diş eksiklikleri, yirmilik dişlerin konumu, baş ağrıları ve diş eti gibi hastalıklar diş ağrısı oluşturabilir. Diş ağrıları ile uğraşmak sanıldığı kadar kolay değildir. Diş ağrıları genellikle gece ve akşam saatlerinde yaşanır. Genellikle diş hastaneleri nöbetçi sistemi bulunmadığı için insanlar sabahı sabah ediyor.  Bu sebeple diş ağrısına ne iyi gelir sorusu ile sıklıkla karşılaşıyoruz.

Evde diş ağrısına ne yapabiliriz?

Diş ağrıları şiddetli bir dönem olduğu için uygun tedavi yöntemlerini bulamayabilirsiniz. Genellikle dişlerinizi fırçalamak ile başlayabilirsiniz. 2-3 dakika boyunca bütün dişlerinizi oval bir şekilde fırçalamalısınız. Diş fırçalanmasının ardından diş aralarında kalan yemek artıkları için diş ipi kullanmalısınız. Genellikle besinlerin artıkları diş aralarında kaldığı zaman şiddetli bir şekilde ağrı yapmaktadır.

Diş ağrısını uyuşturmak için anestezi işlemini yapabilirsiniz. Küçük bir pamuk parçası üzerine kolonya dökmelisiniz. Kolonyalı pamuğu ağrıyan diş bölgeniz üzerine birkaç dakika basınız. Bölgenin bir süre sonra uyuştuğunu ve herhangi bir ağrı hissetmediğinizi göreceksiniz. Dolgulu diş ağrısı için hekimlerinize danışmalısınız. Dolgudan kaynaklı sıkıntılar yüzünden dişleriniz genellikle ağrımaktadır.

Diş ağrısı için dua yapılır mı?

Baş ağrısı ve diş ağrısı için dua elbette yapılır. Peygamber efendimiz bu iki ağrı için dua etmiştir. “Min şerri ma ecidü min vecei haza” duası okunmaktadır. Duanın anlamı ise “ Yaradanın adı ile şuan duyduğum acıların bütün şerrinden Allah’ın kudretine sığınırım.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı