Diyet hamilelik döneminde yapılır mı?

Diyet yapmak aslında sanıldığı kadar kolay değil. İnsanın nefsine hakim olması ve yemek istediklerinden vazgeçmesi oldukça zorlu bir süreç. Bu sürecin özellikle hamilelik döneminde çok daha zor olacağı kesin. Elbette gebelik döneminde sizler gerçek bir diyet yapamazsınız. Karnınızda sizlerden besin ve vitamin isteyen bir bebek var.

Diyet hamilelik döneminde yapılır mı?
Diyet hamilelik döneminde yapılır mı? Vadi Ay
Bu içerik 514 kez okundu.

 

Diyet yapmak aslında sanıldığı kadar kolay değil. İnsanın nefsine hakim olması ve yemek istediklerinden vazgeçmesi oldukça zorlu bir süreç. Bu sürecin özellikle hamilelik döneminde çok daha zor olacağı kesin. Elbette gebelik döneminde sizler gerçek bir diyet yapamazsınız. Karnınızda sizlerden besin ve vitamin isteyen bir bebek var. Dolayısı ile onu en iyi şekilde beslemek için sizin de sağlıklı beslenmeniz en öncelikli işlerinizden biri olacaktır. Diyet elbette hamileler içinde yapılabilir ama bu daha çok sağlıklı beslenme şeklinde ve mutlaka ama mutlaka kendi başınıza değil, bir uzman diyetisyen alacağınız yardım ile olmalıdır. Diyet bölümü ile gebelere de hizmet veren Galata Tıp Merkezi sonrası içinde yani doğum sonrası verilemeyen kilolar için de sütünüzü etkileyemeyecek en doğru beslenme yöntemleri ile kilo vermenize yardımcı oluyor olacak.

Hamilelikte beslenmede elbette ufak tefek kaçamaklar olmalı ama bunlar hep ve sürekli olmamalı. Sizler sağlıklı beslenerek aşerdiklerinizi de az miktarlarda yiyebilirsiniz. Bunları kendiniz ayarlamıyor ve yönetemiyorsanız bir uzmandan yardım almak isteyebilirsiniz. Hamilelikte beslenme daha çok sağlıklı yaşama dair ip uçlarını sizlere sunar. Asla zorlu ve ağır programlar verilmez. Hamilelikte beslenmeniz ne kadar doğru olursa sonrasında kilo verme sürecinizde aynı oranda daha kolay ve sağlıklı olacaktır. Sonuç olarak bu uzun bir süreç. Hem gebelik dönemi hem de sonrasında eklenen emzirme dönemi ile sizleri uzun bir süreç bekliyor olacak.

Gebelik sonrası kilo verme kabusunuz olmasın. Galata Tıp merkezi sizlere yardımcı olmak için bekliyor. Gebelik sonrası kilo vermek aslında doğru yapılacak hamleler ve beslenme ile mümkün olacak hem de sütünüzde hiçbir eksilme de yaşanmayacak. Hem zayıflayacak hem de bebeğinizi emziriyor olacaksınız. Gebelik sonrası kilo verme konusunda bilgi almak ve gebelik dönemi içinde destek almak istiyorsanız http://www.galatatip.com.tr/ adresinden bilgi alabilirsiniz. Kendiniz için bir randevu alın ve güzel bir rehber edinerek sağlıklı yaşama merhaba demenin keyfini çıkarın deriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'in Eski Dışişleri Bakanı'nın Hakkında Şoke Eden İddia
İsrail'in Eski Dışişleri Bakanı'nın Hakkında Şoke Eden İddia
Paris İçerisindeki Toplu Ulaşımda Şoförsüz Otobüslerin Dönemi
Paris İçerisindeki Toplu Ulaşımda Şoförsüz Otobüslerin Dönemi