TARİHTEN GELDİLER, SANATLA BULUŞUP ÖZKAN UĞURLA HAYAT BULDULAR

Türkiye’nin dans alanındaki öncü isimlerinden Aysun Aslan, yıllarca biriktirdiği saatleri özel tasarımlara dönüştürerek AA Vintage Remake markasıyla, her biri tek bir adet üretilen çok özel bir takı koleksiyonuna imza attı…

 TARİHTEN GELDİLER, SANATLA BULUŞUP ÖZKAN UĞURLA HAYAT BULDULAR
 TARİHTEN GELDİLER, SANATLA BULUŞUP ÖZKAN UĞURLA HAYAT BULDULAR Vadi Ay
Bu içerik 136 kez okundu.

Modern dansın Türkiye’deki öncü isimlerinden Aysun Aslan, yıllar boyunca dünyanın pek çok ülkesinden topladığı takı ve saatleri yaptığı tasarımlarla Vintage koleksiyona dönüştürdü.Her birinden birer adet olmak üzere AA Vintage Remake markasıyla çok özel tasarımlar oluşturan Aysun Aslan, saatlere olan ilgisini şöyle anlattı: “Zamanın izlerini taşıyan objeler ve geçmişin zarafeti beni oldum olası etkilemiştir. Paha biçilmez bir mücevher titizliği ve kalitesiyle on yıllara, yüz yıllara meydan okumak üzere üretilmiş eski saatlere olan zaafım, bir tesadüf eseri birinin arka kapağını açıp da iç kısmını görünce aşka dönüştü. Elimde başka parçalarla birleşti, takıya dönüştü…

 

 

Ünlü Sanatçı Özkan Uğur eşinin yarattığı AA Vintage Remake markasının tanıtımında yer aldı. Aysun Aslan zamanın otesınde bir sanatcı olan Özkan Uğur’u Kronos olarak adlandırdı. Özkan Uğur, eşinin takılarını sanata dönüştürmesini sonuna kadar desteklediğini ve tanıttığı saatlere olan hayranlığını dile getirdi

Gerçek Vintage, Retro, Antik, Art Deco ve Art Noveau saatler, saat parçaları, takılar, kemer & pabuç tokaları birleştirilerek özel üretilen koleksiyonun ön tanıtımında ise tanınmış isimlerin de aralarında bulunduğu isimler yer aldı.

 

Ferman Akgül, Sema Şimşek, İlke Kodal, Sude M. Kolozina, Can Tunalı ve Özkan Uğur, Aysun Aslan’ın koleksiyon tanıtımı için objektif karşısına geçti. Çekimleri ünlü fotoğrafçı Yaşar Saraçoğlu gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

AYSUN ASLAN HAKKINDA:

 

Ankara Devlet Konservatuarı’nda Klasik bale ve Cecchetti teknik eğitimi alan Aysun Aslan, 1974’te Bale Yüksek Bölümü’nden mezun oldu. 1979 yılında İstanbul Devlet Balesi’ne atandı ve ilk sahne koreografisi Çeşitlemeler’i gerçekleştirdi. Türkiye’de Modern dansın yayılmasında ve modern dans topluluklarının kurulmasında öncü olan, ve yurtiçi ve yurtdışında sayısız prodüksiyon gerçekleştiren Aysun Aslan, 1989’da Türkiye’nin ilk özel, profesyonel dans topluluğu Türkuaz Modern Dance Company’i kurdu. Ağır Roman - East Side Story adlı eseri, Los Angeles County Arts’ın daveti ve desteğiyle Hollywood'da sahnelendi.

 

2010 yılından beri Londra’da yaşayan sanatçı, workshoplar ve söyleşiler gerçekleştirmektedir. Modern dansın Türkiye’de yayılmasında öncü olan Aslan, Dans ve müziğin var olduğu hemen tüm alanlarda dansçı, koreograf, yönetmen ve yapımcı olarak faaliyet göstermiştir. Uzun kariyerine onlarca özgün eser sığdıran sanatçı opera, tiyatro, müzikal, konser, albüm, film, tv dizisi, reklam, fashion Show ve geniş boyutlu özel gösteriler gerçekleştirmiştir.

 

 

Sanatçı, eşi Özkan Uğur’un “Olduramadım” şarkısının sözünü de yazmıştır. Çiftin Oğulları Alişan da sanat geleneğini sürdürmekte ve Londra’da acting eğitimi almaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü