Saçlara Doğal Bakım Maskesi

Saçlarınızı olduğundan daha sağlıklı bir hale getirmek için piyasada bulunan kimyasal ürünlerden ziyade doğal ürünlerle evde kendi yaptığınız karışımları kullanmanızı tavsiye ederim

Saçlara Doğal Bakım Maskesi
Saçlara Doğal Bakım Maskesi mersin
Bu içerik 316 kez okundu.

Saçlarınızı olduğundan daha sağlıklı bir hale getirmek için piyasada bulunan kimyasal ürünlerden ziyade doğal ürünlerle evde kendi yaptığınız karışımları kullanmanızı tavsiye ederim. Şimdi sizlere daha sağlıklı saçlara kavuşmanız için birkaç maske tarifi vereceğim.

Sıcak yağ maskesi: Anneannelerimizden ve babaannelerimizden duyduğumuz, dillerden düşmeyen faydaları ile zeytinyağı, şüphesiz kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemlerinden biridir. Zeytinyağının saçlarınıza parlaklık vermesi ve beslemesi için 2 çorba kaşığ kadar zeytinyağını ısıtın. Daha sonra ısıtılmış zeytinyağını saçlarınızın dibine yedirin. Maskeyi saçlarınıza yedirdikten sonra önceden sıcak suyla ıslattığınız havluyu bir türban gibi başınıza sarın. Bu işlemi havlu soğuyana kadar tekrarlayın. Bu yaklaşık iki veya üç kereye tekabül etmektedir. Sonrasında saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın.

Çay maskesi: Öncelikle malzemelerimiz 1 yumurta, demlenmiş çay, badem yağı ve limon suyudur. Bir kâsenin içerisine 1 yumurtanın sarısını, 1 çay bardağı kadar demlenmiş çay, 1 çorba kaşığı kadar badem yağı ve 2 damla kadar limon suyu koyun. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Maskeyi saçınızda 10-15 dk bekletin ve şampuanla iyice durulayın.

Bu tarz maskeler sayesinde artık saçlarınız dökülmesini önleyebileceksiniz. Saç ekimi fiyatları ve ücretlerinin bu kadar pahalı olduğı dönemde bu tarz çalışmaları yapılması ve saç ekimi yapılmasına gerek kalmaması gerçekten çok önemlidir.

Temizleme maskesi: İlk olarak bir kâsenin içerisine 1 fincan taze sıkılmış limon suyunu ve bir fincan sirkeyi koyun. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayın ve bu karışımı da saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Maskeyi saçlarınıza yedirdikten sonra saçlarınızı iyice durulayın. Böylelikle saçlarınız bütün kirlerden arınmış olacaktır. Ancak bu işlemi 15 günde bir yapmanızı tavsiye ederim.

Saçların ve saç dersinin korunması sayesinde daha iyi ve güzel bir şekilde sağlamlaştırmış olabileceksiniz. Saç ekimi çeşitleri arasından en yisini yapmalı ve böylece de saçlarınıza çok daha iy ive güzel bir şekilde bakabilmiş olacaksınız.

3 yağ maskesi: Maskemizin isminden de anlaşılacağı üzere bu maske tarifimizde 3 farklı yağa ihtiyacımız vardır. Bunlar Ayçiçek yağı, kakao yağı ve lanolini yağıdır. İlk olarak geniş bir tencere alıp içerisine bir miktar su koyuyoruz. Daha sonra bu tencerenin içerisine daha küçük bir tencere yerleştiriyoruz. En küçük tencerenin içerisine yarım çay bardağı kadar Ayçiçek yağı, 1 çorba kaşığı kadar kakao yağı, 1 çorba kaşığı kadar susuz lanolini ilave ediyoruz ve eritiyoruz. Eridikten sonra karışımı alıp iyice çırpıyoruz. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su ilave ediyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Bu sıvıyı masaj yaparak başımıza sürüyoruz ve bu durumda 15- 25 dk bekletiyoruz. Ardından saçımızı yıkayıp duruluyoruz.

saçlara doğal bakım maskesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü