Beyrut Büyükelçiliği Çalışanının Katili Tespit Edildi

İngiltere'nin Beyrut'taki Büyükelçiliği çalışanı olan Rebecca Dykes'in katilinin yakalandı duyuruldu.

Beyrut Büyükelçiliği Çalışanının Katili Tespit Edildi
Bu içerik 176 kez okundu.

İngiltere'nin Beyrut'taki Büyükelçiliği çalışanı  olan Rebecca Dykes'in katilinin yakalandı duyuruldu.

Lübnan Emniyet Müdürlüğünden bir yetkili, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, cumartesi gecesi bir otoyol kenarında cesedi bulunan İngiltere'nin  Beyrut Büyükelçiliği çalışanı Dykes'in katilinin yakalandığını söyledi.

Farklı suçlardan sabıkası olan ve cinayeti itiraf eden katilin, 35  yaşında Lübnanlı taksi şöförü olduğunu belirten yetkili, zanlının sorgusunun  devam ettiğini ve olayda siyasi bir nedenin olmadığını vurguladı.

Lübnan İçişleri Bakanı Nihad el-Menşuk, sosyal medya hesabından bugün  yaptığı açıklamada, yaşanan olay nedeniyle üzgün olduklarını, katilin hızlı bir  şekilde yakalandığını ve Lübnan'ın yabancılar için güvenli bir ülke olduğunu  ifade etti.

Başkent Beyrut'un kuzeydoğusundaki Metn bölgesindeki otoyol kenarında  cumartesi gecesi polis ekiplerince Dykes'in cesedi bulunmuştu. Adli tıp kurumunda  yapılan inceleme sonucunda, İngiliz diplomatın öldürülmeden önce tecavüze  uğradığı, ölüm nedeninin ise boğulma olduğu tespit edilmişti.

Olayın ardından başlatılan soruşturmada Dykes'in, gece yarısı eğlenmek  için gittiği bardan çıktığı ve bir taksiye bindiği bilgisine ulaşılmıştı.

Daha önce Irak ve Libya'da çalışan Dykes, Ocak 2017'den bu yana  Lübnan'da İngiltere hükümetine bağlı Uluslararası Kalkınma Departmanı'nda görev  yapıyordu.

ingiltere beyrut büyükelçilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı