Yurtdışı Bursiyerler İçin Sözlü Sınav Notlarının Açıklandığı Belirtildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lisansüstünde öğrenim görmek amacıyla yurt dışına gönderilecek olan öğrencilerin sözlü sınav sonuçlarını resmen açıkladı.

Yurtdışı Bursiyerler İçin Sözlü Sınav Notlarının Açıklandığı Belirtildi
Bu içerik 216 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lisansüstünde öğrenim görmek amacıyla yurt dışına gönderilecek  olan öğrencilerin sözlü sınav sonuçlarını  resmen açıkladı. 

Sabırsızlıkla sınav sonuçlarını bekleyen öğrencilerin merakı giderildi.

MEB internet sitesinden yapılan duyuruda, 1416 Sayılı Kanun kapsamında Bakanlıkça verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçlarının "http://rebus.meb.gov.tr/" adresinden açıklandığı belirtildi.

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2017-YLSY) puanı 70 ve üzeri olan adaylar, tercihlerini ilerleyen zamanda ilan edilecek tarihler arasında "http://www.osym.gov.tr" adresinden yapabilecek.

Adayların sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki kurum kontenjanlarına yerleştirme işlemleri ise öğrencilerin tercihleri doğrultusunda YLSY puanı üstünlüğüne göre ÖSYM tarafından yapılacak. Tercih yapmayan öğrenciler ise herhangi bir kontenjana yerleşemeyecek.

 

meb yurtdışı bursiyer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı