DUDAK DOLGUSU HAKKINDA HER ŞEY!

Dudak dolgusu son zamanlarda hem ülkemizde hem de Dünya'da en çok tercih edilen estetiklerden biridir. Dudak dolgusu konusunda ki bu gelişmeler doğal olarak bu konu hakkında çoğu şeyin merak edilmesine sebep oluyor.

DUDAK DOLGUSU HAKKINDA HER ŞEY!
Bu içerik 361 kez okundu.

 

 

            Dudak dolgusu son zamanlarda hem ülkemizde hem de Dünya'da en çok tercih edilen estetiklerden biridir. Dudak dolgusu konusunda ki bu gelişmeler doğal olarak bu konu hakkında çoğu şeyin merak edilmesine sebep oluyor.

 

            Dudak dolgusu, kişilerin dolgun dudaklara sahip olmasını sağlayan estetik bir tedavidir. Son günlerde dudak dolgusu özellikle dudak dolgunlaştırmada kullanılan en çok tercih edilen yöntemdir. Dudak bölgesine ve ağız çevresine enjekte yoluyla birçok dermal dolgu türü bulunmakta. Dünya genelinde en yaygın dolgu tedavisi, Hyalüronik asit benzeri maddeler bulunduran ürünlerdir. Hyalüronik asit vücutta içerisinde yer alan doğal bir madde olarak bilinir. Bu dudakların hacminin artmasını sağlar.

 

            Genellikle kalıcı dudak dolgusu kişilerin dudaklarını dolgunlaştırıcı genellikle kendilerine olan güvenlerini arttırmaktadır. Eğer dudakların görüntüsünü güzelleştirmek isteyen kişiler varsa bunun için birçok seçenek mevcuttur. Bu seçenekler aynı zamanda dudak çevresinde bulunmakta olan ince çizgileri ve kırışıkları da giderir.

 

            Genel sağlık açısından uygun olan herkes için uygulanabilir. Dudak dolgusu İstanbul başta olmak üzere pek çok ilimizde uygulanmakla beraber diğer estetik operasyonlardaki olduğu gibi dudak büyütme tedavisi de uzmanlık isteyen bir işlemdir ve bu uzman kadroya hem dudak dolgusu istanbul ekibi hem diğer çoğu ilimiz sahiptir. Her tıbbi operasyonda olduğu gibi doktora, eğer varsa alerji ve kullanılan ilaçlar söylenmelidir ve aynı zamanda tıbbi geçmiş de belirtilmeli tek tek doktora anlatılmalıdır. Diyabet gibi belli başlı hastalıklar komplikasyon oranını artırır. Sigara kullanılıyorsa bu da bir komplikasyona artışına neden olabilmektedir.

 

 DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA TEDAVİSİ İÇİN KİMLER UYGUNDUR?

 

            Yaş geçtikçe dudaklar zamanla incelmekte, küçülmekte ve tüm bu nedenlerden ötürü çekiciliğini kaybetmektedir. Dudak dolgusu ile şeklini kaybetmiş olan ve düzleşmiş dudaklar kalınlaştırma yöntemi ile dolgunlaştırılır. Bu işlemlerin yanında dudak kenarlarında meydana gelen yatay çizgiler yaşlanmaların belirtilerini meydana çıkartabilir. Belirtilen bu çizgiler aşağı doğru kıvrılarak mutsuz bir ifade oluşmasına sebep olabilmektedir.

 Dolgu maddeleri özellikle bu çizgilerin giderilmesinde de kullanılabilmektedir. Ayrıca dudak dolgusu insanlarda sadece yaşlanma ile ihtiyaç haline dönüşmeyebilir. Kalıtsal olarak yani doğuştan ince ve küçük dudaklara sahip kişiler de dolgu maddeleri sayesinde hem doğal hem de dolgun bir dudağa sahip olabilir.

 

            Belli başlı riskler bulunmakta fakat bu risk doktor gözetiminde yapılmadığı taktirde geçerlidir. Tecrübeli ve uzman kadrolarda yapılan tedavilerde bugüne kadar bir sorun görülmemiş ve operasyonlar başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. kalıcı dudak dolgusu Merdiven altı yapılan ve son derece sağlıksız ortamlarda yapılan işlemlerde ise başarı oranı yüzde 10 mağduriyet oranı yüzde 90 civarındadır.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı