Kuveyt Konut Finansmanları

Herkes hayallerindeki eve sahip olmayı ister. Özellikle de kadınlar bu konuda daha hassas olmaktadır. Çünkü onların evinin her köşesi oldukça önemli ve özeldir.

Kuveyt Konut Finansmanları
Bu içerik 398 kez okundu.

 

                Herkes hayallerindeki eve sahip olmayı ister. Özellikle de kadınlar bu konuda daha hassas olmaktadır. Çünkü onların evinin her köşesi oldukça önemli ve özeldir. Gerek evin dekorasyonu gerekse de eşyalarıyla tam bir uyum abidesi olması neredeyse bir gereklilik gibi görülür. Tüm bunlara karşın çoğu zaman bir ev almaya hatta bunu dile getirmeye dahi korkarız. Çünkü yaşadığımız bu şartlar ev alınmasını daha da zorlaştırdığından bu konuda oldukça temkinli davranılır. Oldukça pahalı olan evler maaş ile alınacak gibi olmadığından dolayı herkes konut finansmanı almayı düşünür. Peki, konut finansmanı nedir? Konut finansmanı bankaların kişilere istedikleri evi alabilmeleri için sağladıkları finansmandır. Her banka bu finansmanı sağlasa da bazılarının avantajı ve ödeme kolaylığı kişileri o banka ile anlaşmaya itmektedir. Mesela şahsımın kullandığı Kuveyt Türk bu konuda oldukça itinalı ve yol göstericidir. Müşterilerinin bütçe ve gelirine göre ödeme kolaylığı ve oldukça uzun vadeler ile ödeme sağlamaktadırlar. Kuveyt ile 120 aya kadar vade ile avantajlı kar oranlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca sizlerin beğendiği veya belirlediği konutların ekspertiz değerinin %80’ini finanse ederek de avantaj sağlamaktadır. Kuveyt Türk’ün konut anlamında farklı finansman çeşitleri de bulunmaktadır. Bunları da şu şekilde sıralamamız mümkün:

                -Sabit ödemeli finansman: Bu finansman türü genelde taksit tutarım her ay aynı düzeyde oldun ve ne ödeyeceğimi bileyim diyenler tarafından tercih edilmektedir. Sabit taksit imkanı ile de sizlerin rahat bir şekilde konut sahibi olmanızı amaçlamaktadır.

                -Düzensiz ödemeli finansman: Hangi ay ne kadar ödeme yapacağını bilemeyenler için oluşturulan bir konut finansmanı çeşididir. Düzensiz ödemeli finansman ile taksitlerinizi istediğiniz zaman yükseltebilir, istediğiniz zaman da düşürerek ödeme planı oluşturabilirsiniz.

                -Gurbetten sılaya finansmanı: Bu finansman da yerli ve yabancı ayırt etmeden herkese aynı şartlarda kar oranlarıyla gayrimenkul imkânı sunmaktadır.

                -Kentsel dönüşüm finansmanı

                -Arsa-işyeri finansmanı

                -2B finansmanı

Bu saydığım finansman türlerinden benim de kullandığım sabit ödemeli finansman her ay sabit geliri ve maaşı olanlar için oldukça ideal olmaktadır.

 

 

               

                

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı