Evinizi yenilemek ister misiniz?

Evler artık daha şık, daha tarz ve daha dizayna müsait şekilde tasarlanmaya başladı. Yeni dünya bütün bunların kapısını açtı. Eskiden tek tip mobilyayı hemen her evde görmek mümkün iken, şimdilerde baştan çıkarıcı tasarımlar içerisinde kendimize bir dünya kurmaktayız.

Evinizi yenilemek ister misiniz?
Bu içerik 425 kez okundu.

 

Tasarımlarda önemli olan her konuya değinmeye çalışacağız.

İsteklerinizin farkında olun! Kendi evinizi tasarlamak istiyorsanız ne istediğinizi bilmelisiniz. Eğer bu konuda kendinize güvenmiyorsanız iç mimarlar yardımıyla da yapabilirsiniz. Kendi istediğinin ne olduğunu bilen kişilerin evlerini daha uyumlu dizayn ettikleri bilinmektedir. Eğer bir kitap aşığı iseniz salonunuzda şık bir kitaplık ve lambader ile ortamı ısıtabilirsiniz.

Renk uyumu yakalayın! Şu renk güzeldir ya da bu renk sizde şu etkileri yapar demeyeceğiz. Ama renkleri de hoyratça kullanmak ev dizaynında en çok yapılan hatalardan birisi olduğunu söylemeden geçemeyiz. Sevdiğiniz renkleri kullanırken çok aşırıya da kaçmayın çok eli sıkıda davranmayın. Mümkün mertebe zıt renkleri genel hatlarda kullanmayın. Elinizden geldiğince genel görüntü yakın renkler üzerinde olurken küçük detaylarda göze çarpan renklerle ortamın havasını değiştirebilirsiniz.

Evinize göre hareket edin! Bu da yine en çok yapılan hatalar arasındadır. Evin boyutu, duruşu, aldığı ışık oranına bakılmadan dizayn etmek yanlışa sürükleyebiliyor. Bazı hataların ise geri dönüşleri zor oluyor. Evin daha karanlık dönemlerinde şık bir aydınlatma ile ortamı değiştirebilirsiniz. Piyasada çok farklı aydınlatma türleri bulunmaktadır. Duvar içi aydınlatmadan tutun her çeşit lambaderlere kadar bir çok farklı türde aydınlatma vardır. Evin ihtiyacı ile dizaynı uyumlu hale getirebilirsiniz.

Tarz oluşturun! Artık ordan buradan süslemeler pek moda değil. Daha çok bir konsept içerikli dizaynlar tercih edilmekte. Kafelerde, restaurantlarda görüyoruz. Nostalji temalı, film temalı gibi mekan dizayları karşımıza çıkmakta. Siz de beğendiğiniz bir tarzı evinize yansıtabilirsiniz.

Ekonominizi kontrol edin! Bütçe ayarlamaları en çok zorlanılan konulardan birisidir. Bazen alış veriş esnasında harcadıklarımızdan dolayı eksik malzemeyle ortada kalabiliyoruz. Evimzo.com ile malzemelerinizi ucuza alabilir, binlerce çeşite kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Evinizin ihtiyacı olabilir, değişiklik istiyor olabilirsiniz ya da daha şık ortamlar kurmak istiyor olabilirsiniz. Evinizi ile ilgili binlerce ürüne güvenilir olarak satın alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı