23 Nisan'la İlgili Hava Kuvvetleri Komutanlığı Klip Paylaştı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve de Çocuk Bayramı'na özel bir video klip hazırlandı.

23 Nisan'la İlgili Hava Kuvvetleri Komutanlığı Klip Paylaştı
Bu içerik 494 kez okundu.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve de Çocuk Bayramı'na özel  bir video klip hazırlandı. 

Videoda, hayatında hiç pilot ve uçak görmeyen bir çocuğun mektubu üzerine Türk Yıldızları'nın yaptığı gösteri uçuşu yer aldı

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, 23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel video klip hazırlandı.

    Komutanlığın, 23 Nisan için hazırladığı video klip, Anadolu'da bir köy  okulunda okuyan HASAN Yılmaz ismindeki çocuğun, Hava Kuvvetleri Komutanlığı  karargahına mektup yazarak pilot ve uçak görme hayalini iletmesiyle başlıyor.

    Yılmaz'ın, "Sayın havacı komutan, buradan uçak geçmiyor. Ben hiç pilot  görmedim. Buradan bir uçak geçirttirebilir misin?" yazılı mektubunu işleme koyan  komutanlık, çocuğun talebine karşılık Türk Yıldızları'nı görevlendiriyor.


    Askeri bir heyetin, çocukların okulunu ziyaret etmesinin ardından Hava  Kuvvetleri Komutanlığının akrobasi timi Türk Yıldızları, Konya'dan havalanarak,  miniklerin bulunduğu okulun semalarında gösteri uçuşu yapıyor. Gösteriyi ilgiyle  izleyen miniklerin heyecanı dikkati çekiyor.

    "Dün, bugün, yarın, her zaman milletimizle beraberiz." mesajı verilen  video, 25 yıl sonra masasında çocukluk fotoğrafı yer alan   Türk Yıldızları Filo  Komutanı Hava Pilot Binbaşı Hasan Yılmaz'ın çalışırken çekilen görüntüsüyle sona  eriyor.

 

hava kuvvetleri komutanlığı 23 nisan klip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı