Steam'i Çok Zor Günlerin Beklediği Duyuruldu

Çin merkezli olan şirket Tencent’ın oyun platformlarından TGP’de yenilenmeye gidecek olduğu ve WeGame ismiyle yeni bir servis duyuracağı iddia edilmekte.

Steam'i Çok Zor Günlerin Beklediği Duyuruldu
Bu içerik 343 kez okundu.

Çin merkezli  olan şirket Tencent’ın oyun platformlarından TGP’de yenilenmeye gidecek olduğu ve WeGame ismiyle yeni bir servis duyuracağı iddia edilmekte. 

Platformun, Steam'in ciddi rakiplerinden olacağı ifade ediliyor.

Niko Partners analisti Daniel Ahmad’ın Twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımla bu durum ortaya çıktı. Tencent giriş sayfasındaki bir slaydı çeviren Ahmad, WeGame’in hem Çinli hem de küresel kullanıcıları destekleyeceği ifadesini fark etti.

TGP'nin hali hazırda 200, Steam'in ise 125 milyon civarında kullanıcı sayısı bulunuyor. TGP, bu yönden oldukça güçlü bir konumda. WeGame’in Asyalı tüketicileri ardına alması ve uluslararası kullanıcılara da destek verecek olması güçlü bir hale gelebileceğine işaret ediyor. 

Tencent, Leauge of Legends yapımının geliştiricisi Riot Games’e ortak ve Çin’in en popüler mesajlaşma uygulamalarından WeChat’in de sahibi. Tencent'in HERE’in yüzde 10’unu satın alan yatırımcılar arasında olduğunu da ekleyelim. Ek olarak, şirketin Epic Games ve Activision Blizzard’a ait hisseleri de bulunuyor. Bir pazar araştırmasına göre ise şirket tüm oyun pazarının yüzde 13’ünü elinde bulunduruyor. 

WeGame’in yakın zaman içerisinde aktif hale gelmesi bekleniyor.

tencent steam tgp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı