FEDOR İsimli Rus Robot Ateş Edebiliyor

Terminatör değil sadece bir yapay zeka! Rusların geliştirmiş olduğu ve 2021 senesinde uzaya gönderilmesi planlanmakta olan Fedor isimli insansı robot, 2 eliyle ateş edebilmekte.

FEDOR İsimli Rus Robot Ateş Edebiliyor
Bu içerik 362 kez okundu.

Terminatör değil  sadece bir yapay zeka! Rusların geliştirmiş olduğu ve 2021 senesinde uzaya gönderilmesi planlanmakta olan Fedor isimli insansı robot, 2 eliyle ateş edebilmekte.

Android Technics isimli bir Rus robot şirketi tarafından geliştirilen Fedor'un geliştiriciler bir terminatör değil birçok alanda kullanışlı olacak bir yapay zeka geliştirdiklerini söylüyor.
 
İnce motor becerilerine sahip olan Fedor, kendisini yönlendiren operatör sayesinde ampul takabiliyor, anahtarla kapı açabiliyor, araba sürebiliyor, şınav çekebiliyor, hatta iki elinde bulunan silahlarla ateş edebiliyor. Ellerinin ve parmaklarının uzaktan kontrol edilebildiği Fedor çok gelişmiş olmayan bir yapay zekaya da sahip böylece bazı basit senaryolarda kendi inisiyatifiyle  hareket edebiliyor. Robotun geliştiricileri ise makine öğrenmesine sahip olan Fedor'un zamanla öğrenme yeteneğinin artacağını dile getiriyor.

FEDOR’un, uzay araştırmaları sırasında astronotlara yardım etmesi ve uzay istasyonunda hizmet vermesi bekleniyor.

 

fedor rus robot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı