Dünya Üzerinde İlk Defa 3D Hologram Görüşmesi Gerçekleştirdiler

Amerika asıllı operatörlerden Verizon ile Koreli telekom şirketlerinden Korean Telecom, Dünya üzerindeki ilk canlı hologram video aramasını yaptı

Dünya Üzerinde İlk Defa 3D Hologram Görüşmesi Gerçekleştirdiler
Bu içerik 337 kez okundu.

Amerika asıllı operatörlerden Verizon ile Koreli telekom şirketlerinden Korean Telecom, Dünya üzerindeki ilk canlı hologram video aramasını yaptı.

Güney Kore'nin önemli telekomünikasyon şirketi Korea Telecom (KT) ve ABD'li teknoloji devi Verizon arasında canlı 3D hologram video araması gerçekleştirdi. 5G teknolojisiyle yapılan hologram araması Amerika’daki bir Verizon personeliyle Güney Kore’deki bir KT çalışanı arasında yapıldı. Güney Kore'de bulunan bir KT çalışanı ABD'deki Verizon çalışanıyla 28 GHz badındaki 5G bağlantısı ile görüşmeyi gerçekleştirirken iki tarafında 3D hologram görüntüsü tablet ekranına yansıtıldı.

Verizon ve KT’nin mevcut ortaklığı altında test edilen çalışmanın demolarla gösterildiği gibi çok verimli çalıştığını belirten McAdam, yenilikçi teknolojiler ve hizmetler geliştirerek küresel 5G girişiminde liderlik yapmak için birlikte çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. 5G şebekelerin mevcut şebekelerden 10 ila 100 kat arasında daha hızlı olacağını söyleyen McAdam, bu bağlantı teknolojisinin hologram aramalar yapmak için kullanılabilecek tek şebeke olduğunu ifade etti. 

5G’nin Türkiye’de 2020 yılında kullanılmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

korean telecom hologram video araması verizon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı