Samsun İle Krasnodar Arasında Uçak Seferi Başlayacak

Türkiye ve de Rusya arasındaki gelişmeler sebebi ile 1,5 sene önce iptal edilmiş olan Samsun ile Rusya'nın Krasnodar şehrinin arasındaki uçak seferlerinin mayıs ayı içerisinde yeniden başlatılacak olması kararlaştırıldı.

Samsun İle Krasnodar Arasında Uçak Seferi Başlayacak
Bu içerik 360 kez okundu.

Türkiye ve de Rusya arasındaki gelişmeler sebebi ile 1,5  sene önce iptal edilmiş olan Samsun ile Rusya'nın Krasnodar şehrinin arasındaki uçak  seferlerinin mayıs ayı içerisinde yeniden başlatılacak olması kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odasının  girişimleri sonucu Samsun-Krasnodar arasındaki uçak seferlerinin yapılması için  RusLine firması ile anlaşma sağlandı.

Bu amaçla protokol imzalanması için Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf  Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Salih  Murzioğlu ile RusLine firması Geliştirme Dairesi Başkanı Alexey Donchenko  belediye binasında bir araya geldi.

Yılmaz, Rusya ile yaşanan gelişmelerin ardından iptal edilen  Samsun-Krasnodar arasındaki uçak seferlerinin yeniden başlaması kararı  aldıklarını söyledi.

Şimdilik uçuşların haftada bir gün gerçekleştirileceğini belirten  Yılmaz, "Mayıs ayının başı veya ortasında seferler haftada bir gün karşılıklı  başlayacak. Seferlerin doluluk oranının artması için Ordu, Sinop, Amasya ve Çorum  gibi illerde Reklam kampanyaları yapacağız. Şirket de Rusya'da aynı çalışmayı  yapacak. Biz haftada 2 uçuş olmasını istiyoruz ama firma yolcu kapasitesini  görmek istiyor, onun için önce haftada bir sefer olarak planlıyoruz." dedi.

Samsun Çarşamba Havalimanı'nın ağustos ayında tamirat ve bakım  nedeniyle 3 ay kapanmasının biraz sıkıntı oluşturduğunu, bunun seferlerde bir  süre kesinti yaşanacağı anlamına geldiğini anlatan Yılmaz, "Bu kesintiyi  kaldırmak için Merzifon Havalimanı'nı kullanmak için teklif yaptık. Onlar da bu  konuda Rusya'da görüşüleceğini söyledi ama objektif bakacak olursak, belki  Merzifon Havalimanı'nı kullanamayabiliriz. Bu işi ölü doğurmamak, canlandırıp  büyütmek için çalışmalarımız sürecek." ifadelerini kullandı.

Murzioğlu da uzun zamandır seferlerin tekrar başlaması yönünde  çalıştıklarını aktararak, uçuşların Samsun'a önemli katkı sağlayacağını, büyük  beklentileri bulunduğunu dile getirdi.

Donchenko ise birkaç hafta sonra çalışmaların meyve vermeye  başlamasını umduklarını kaydederek, "İki ülke insanı birbirlerine misafirliğe  gitmeye başlayacak. Mayıs ayında Krasnodar-Samsun uçak seferlerine başlayacağız.  İleride yolcu sayısına göre seferleri haftada çifte çıkartabiliriz." diye  konuştu.

Konuşmaların ardından Yılmaz, Murzioğlu ve Donchenko arasında protokol  imzalandı.

 

krasnodar samsun uçak seferi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı