Şanlıurfa İlindeki Miting Konvoyu Düğün Gibiydi

Binlerce sayıdaki aracın oluşturmuş olduğu kilometrelerce uzunluğa sahip konvoy ile halk miting alanına koştu.

Şanlıurfa İlindeki Miting Konvoyu Düğün Gibiydi
Bu içerik 295 kez okundu.

Binlerce sayıdaki aracın oluşturmuş olduğu kilometrelerce uzunluğa sahip  konvoy ile halk miting alanına koştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa’daki mitingi öncesi vatandaşlar buluşmanın gerçekleşeceği alana akın etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın Şanlıurfa’daki mitingi için yüzlerce aracın yer aldığı  kilometrelerce uzunluğundaki konvoyla binlerce kişi il merkezine  akın etti. AK Parti’nin kalesi konumundaki kentler arasında ilk sıralarda yer alan Şanlıurfa’da olağanüstü bir yoğunluk yaşanıyor. Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde halk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın mitingi için kilometrelerce uzunlukta konvoyla Şanlıurfa’ya adeta çıkarma yaptı. Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un öncülüğünde bir araya gelen Harran halkı, mitingin saatler öncesinde araçlarıyla yollara koyuldu. Onlarca kilometreyi bulan araç konvoylarını ay yıldızlı Türk bayraklarıyla süsleyerek adeta gövde gösterisi yapan Harran, “Ak oyların lideri biziz” mesajını verdi.
  Başkan Özyavuz, Harran’ın Türkiye genelindeki AK Parti oy oranında ikinci sırada olduğunu belirterek, “Hedefimiz bu yıl birincilik. 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan anayasa değişikliği referandum seçimlerinde ilçemiz yüzde 99 evet oyu ile Türkiye rekoru kırdı. Bu liderliği sürdürmek için yoğun bir dönem yaşıyoruz” dedi.
  Türk bayraklarıyla süslü araçlarla korna çalarak düğün havasında miting yolunu tutan Harran halkına öncülük eden başkan Özyavuz, miting alanında Harran halkının Cumhurbaşkanına olan sevgisini en iyi şekilde dile getireceğini ifade etti.

  Birecik’te gövde gösterisi
  Harran’ın yanı sıra Birecik’te de hareketlilik sabahın ilk saatlerinden itibaren başladı. Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı öncülüğündeki vatandaşlar, AK Parti ilçe binası önünde toplanarak Erdoğan'ı karşılamak için hummalı bir çalışma başlattı. Yüzlerce araçtan oluşan konvoy ve ücretsiz temin edilen araçlarla halk şenlik havasında il merkezinin yolunu tuttu.
  Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Birecik halkının liderine olan sevgisinin alanlara sığmayacağını belirterek, katılımcılara teşekkürlerini iletti.

 Vatandaşlar alana alınmaya başlandı 

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa’daki mitingi öncesi vatandaşlar buluşmanın gerçekleşeceği alana alınmaya başlandı. 
  Miting bölgesi olan eski 11 Nisan Stadı'nın yanındaki alanda sabah saatlerinde dedektör köpeklerle bomba araması yapıldı. Arama sonrası halk güvenlik bariyerlerinde yapılan üst aramaları sonrası alana geçiş yapıyor. Aramalar sırasında, yüksek güvenlik önlemleri dikkat çekti. Alana akın eden on binlerce vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı beklemeye başladı.

 

şanlıurfa recep tayyip erdoğan miting
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı