Norveç İçerisinde Bomba Konusunda Alarm Verildi

İsveç’in başkenti olan Stockholm’de Cuma gününde meydana gelmiş olan kamyonlu saldırının hemen sonrasında teyakkuz durumunda olan ülkelerden Norveç içerisinde sabaha karşı bir tane bomba bulundu.

Norveç İçerisinde Bomba Konusunda Alarm Verildi
Bu içerik 237 kez okundu.

İsveç’in başkenti olan Stockholm’de Cuma gününde meydana gelmiş olan kamyonlu saldırının hemen sonrasında teyakkuz durumunda olan ülkelerden Norveç içerisinde sabaha karşı bir  tane bomba bulundu. 

Oslo’nun en işlek yerinde bulunan bomba ile ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Norveç polisi başkent Oslo’da gece saatlerinde sokak ortasına bırakılmış bombaya benzeyen bir düzenek buldu. Olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı. Bölgeyi kapatan polis güvenlik çemberi oluşturdu.

Reuters haber ajansı muhabiri bomba imha ekiplerinin bölgeye ulaşmasından çok kısa bir süre sonra büyük bir patlama sesi duyulduğunu açıkladı. Yetkililer bombanın imha edildiği sırada beklenenden oldukça büyük bir ses çıkardığını belirtti.Polis bombanın çok büyük bir hasarı amaçlamayacak şekilde tasarlandığını belirtti.

Gözaltına alınan kişiyle ilgili bir bilgi verilmedi.

Stockholm’deki terör saldırısının ardından İsveç sınır kontrollerinin sıkılaştırılması kararı almıştı.

Karar uyarınca Norveç, Danimarka, Finlandiya ve AB ülkeleri sınır kapıları da dahil olmak üzere herkesin hem giriş hem de çıkışlarda pasaport ve kimlikleri kontrol edilecek.

Sıkılaştırılmış sınır kontrolleri 10 gün sürecek.

isveç norveç bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı