Un İle Cumhurbaşkanı Adayına Saldırdılar

Strazburg içerisinde bir salon toplantısına katılmış olan Cumhuriyetçiler Partisinin adayı Fillon'a sahneye çıktığı esnada un attığı açıklanan 2 kişi gözaltına alındı

Un İle Cumhurbaşkanı Adayına Saldırdılar
Bu içerik 294 kez okundu.

Strazburg içerisinde  bir salon toplantısına katılmış olan Cumhuriyetçiler Partisinin adayı Fillon'a sahneye  çıktığı esnada un attığı açıklanan 2 kişi gözaltına alındı

Fransa'da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François  Fillon'a katıldığı bir salon toplantısı sırasında unlu saldırı düzenlendi. 

Ülkede 23 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi hazırlıkları için  Strazburg kentine gelen merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi adayı Fillon,  partililere hitap edeceği Strazburg Sergiler Sarayı'nda saldırıya uğradı.

Yaklaşık 2 bin kişinin bulunduğu salonda sahneye çıkmak için  partililerle tokalaşarak yürüyen Fillon'a kalabalık içinden un atıldı. Ellerinde  un torbaları olan iki kişinin unu eski Başbakan ve çevresindekilerin yüzüne doğru  atma anları kameralara yansıdı. Olaya kısa sürede müdahale eden güvenlik  görevlileri saldırganları etkisiz hale getirerek, Fillon ve çevresindeki  yöneticileri güvenli bölgeye aldı. Saldırıdan partinin bazı yöneticileri de  etkilendi.

Salona partili gençler arasında kampanya kıyafetleriyle giren iki  saldırgan gözaltına alındı.

Saldırı sonrası kıyafetlerini değiştirip tekrar sahneye çıkan Fillon,  Fransa'da son dönemde yaygınlaşan "yerli malı kullanma" kampanyasına atıfta  bulunarak, "Umuyorum attıkları un Fransa ürünüdür." diyerek saldırıyı geçiştirdi.

Fransa'da siyasilere un atma şeklinde yapılan protesto gösterisi son  dönemde yaygınlaştı. Başbakanlıktan istifa ettikten sonra seçim kampanyası için  geçen aralık ayında Strazburg'a gelen Manuel Valls da aynı şekilde unlu saldırıya  uğramıştı.

fransa cumhurbaşkanı adayı un
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı