Trump Saldırıdan Sonra İlk Defa Konuştu

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı görevindeki Donald Trump, Beşşar Esed rejimine ait oln askeri bir üssün Amerikan füzeleri ile vurulmasına yönelik olarak ilk kez konuştu.

Trump Saldırıdan Sonra İlk Defa Konuştu
Bu içerik 303 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı  görevindeki Donald Trump, Beşşar Esed rejimine ait oln askeri bir üssün Amerikan füzeleri ile vurulmasına yönelik olarak ilk kez konuştu. Konuşmasında, "Bu gece kimyasal  saldırının yapıldığı askeri üssü hedef alan bir saldırı emrini verdim.  Suriye'deki füze operasyonu ABD'nin güvenliği için elzemdi." açıklamasını yaptı.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüşmek üzere Florida'da bulunan  Trump, akşam saatlerinde Esed rejimine ait askeri bir üssü hedef alan füze  saldırısına ilişkin basın mensuplarına bir değerlendirme yaptı.

Açıklamasında Suriye'nin İdlib kentinin Han Şeyhun beldesindeki  sivilleri hedef alan kimyasal saldırıyı hatırlatan Trump, "Suriyeli diktatör  Beşşar Esed, salı günü korkunç kimyasal saldırıyı gerçekleştirdi. Bu barbar  saldırıyla birçok insan ve hatta güzel bebekler yavaş, vahşice ve insafsızca  öldürüldü. Esed yardıma muhtaç erkek, kadın ve çocukların canını aldı. Suriye  rejiminin kimyasal silah kullandığına hiç şüphe yok." dedi.


"SURİYE'DEKİ FÜZE OPERASYONU ABD'NİN GÜVENLİĞİ İÇİN ELZEMDİ"

Trump, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu gece kimyasal saldırının yapıldığı askeri üssü hedef alan bir  saldırı emrini verdim. Suriye'deki füze operasyonu ABD'nin güvenliği için  elzemdi. Daha önceki girişimler başarısız olduğu için mülteci krizi devam ediyor  ve bölgedeki istikrarsızlık ABD'yi ve müttefiklerini tehdit ediyor. Bu akşam tüm  medeni ülkeleri, Suriye'deki katliamı ve her türlü terörizmi durdurmak için  ABD'ye katılmaya davet ediyorum."

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Trump'ın konuşmasından kısa bir süre  önce Suriye rejimine ait bir hava üssüne 50’den fazla Tomahawk füzesi  fırlattıklarını açıklamıştı.

Pentagon’da gazetecilere açıklama yapan askeri bir yetkili, “Suriye  rejimine ait bir hava üssüne ait 50’den fazla Tomahawk füzesi fırlattık.”  ifadesini kullanmıştı. Füze saldırısının Akdeniz'de konuşlandırılan bir ABD  askeri gemisinden yapıldığı kaydedilmişti. Yetkili, saldırının ABD doğu yakası  saatiyle saat 8.45’te gerçekleştirildiğini belirtmişti.

 

abd trump suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı