Kriz Bitince Rusya Seferleri de Çoğaldı

Rusya ile 2015 senesinin Kasım ayında yaşanmış olan Rus uçağının düşürülmesi ile başlamış olan krizle Türk Hava Yolları olmak üzre Pegasus ile birlikte Onur, Atlasglobal ve de Corendon gibi Türk havayolu şirketlerinin Rusya'ya olan seferleri durma noktasına kadar gelmişti.

Kriz Bitince Rusya Seferleri de Çoğaldı
Bu içerik 321 kez okundu.

Rusya ile 2015 senesinin Kasım ayında yaşanmış olan Rus uçağının düşürülmesi ile başlamış olan krizle Türk Hava Yolları olmak üzre Pegasus ile birlikte Onur, Atlasglobal ve de Corendon gibi Türk havayolu şirketlerinin Rusya'ya olan seferleri durma noktasına  kadar gelmişti. 

Türk Havayolu şirketleri krizin sona ermesinin ardından Rusya'nın birçok kentine tekrar uçmaya başladı, seferler arttı.

Uçak krizi öncesi ticaret dışında turizm gelirleri açısından Rus turistler Türkiye için önemli katkı sağlamakta, yıllık yaklaşık 3 milyon Rus vatandaşı 3 milyar dolarlık bir geliri Türkiye'ye bırakmaktaydı. Ancak 2015 Kasım ayında Rus uçağının düşürülmesi ile birçok alanda olduğu gibi turizm alanında da durma noktasına gelinmişti. İlişkilerin tekrar normale dönmesi üzerine seferlerinin çoğunu durduran havayolu şirketleri tekrar  Rusya'ya uçmaya başladı. İstanbul ve Antalya merkezli bu uçuşların Nisan ve Mayıs aylarında daha da çoğalacağı belirtildi.

Türk Hava Yolları, dün başlattığı Voronej seferiyle bu ülkede İstanbul'dan 9 kente uçmaya başladı. Bunlar; Moskova, St. Petersburg, Soçi, Rostov, Kazan, Stavropol, Ekaterinburg ve Ufa'dan sonra Rusya'daki yeni uçuş noktası dün başlayan İstanbul- Voronej hattı.

Pegasus Hava Yolları halen Moskova, Krasnador, Mineralnye Vody'e uçuyor. Pegasus 12 Nisan'dan itibaren de Çeçenistan'ın Başkenti Grozny'e uçacak.

Onur Hava Yolları; iki yıldır Nalçık'a uçuyor. Ayrıca, 28 Nisan'da Grozny, 2 Mayıs'tan itibaren de Moskova'ya uçacak. Halen tarifesinde yer alan Rusya destinasyonu Nalçik'ten sonra Grozni ve Moskova uçuşlarını da tarifesine ekledi. İstanbul Atatürk Havalimanı ile Grozni arasındaki ilk uçuşunu 29 Mart'ta gerçekleştiren Onur Air, 2 Mayıs tarihi itibariyle Moskova uçuşlarına da başlayacak. Antalya'dan Rusya'ya uçmak isteyen yolcular ise, Onur Air ile Çelyabinsk, Grozni, Kaliningrad, Kazan, Moskova, Nalçik, Perm, Rostov ve Yekaterinburg destinasyonlarına uçabilecekler.

Atlasglobal Havayolları, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Rusya'da escort bayan Samara, Tümen ve Mineralnye Vody'ye tarifeli uçuyor.  Atlasglobal  ayrıca Rusya'da toplam 8 uçuş noktasını daha rotalarına ekleyeceğini bildirdi.Bunlar; Mahaçkale, Nijniy Novgorod, Chelyabinsk, Volgograd, Kazan, Nizhekamsk, Rostov-On-Don, Krasnodar.

Antalya merkezli sahibi Türk olan Corendon Havayolları da yaptığı açıklama ile Nisan 2017 sonu itibariyle Antalya'dan Ykaterinburg'a uçacaklarını açıkladı.

Rusya'ya uçan bazı hava yolları yolcularına özel hizmetler verirken bazıları da yaptıkları kampanyalarla daha ucuza uçurma yarışına girdi.

rusya uçak krizi sefer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı