Paris İçerisinde Terör Olayı Konusunda Alarm

Fransa'nın başkenti olan Paris'in Emniyet Müdürü görevindeki Michel Cadot, Rusya'da yer alan St. Petersburg şehrinde gerçekleşen terör saldırısından sonrasında başkentte toplu taşıma arabalarında geçici bir şekilde polise gerekçesiz olarak kimlik sorma, üst baş ve de valiz arama iznini verdi.

Paris İçerisinde Terör Olayı Konusunda Alarm
Bu içerik 211 kez okundu.

Fransa'nın başkenti  olan Paris'in Emniyet Müdürü görevindeki Michel Cadot, Rusya'da yer alan St. Petersburg şehrinde gerçekleşen terör saldırısından sonrasında başkentte toplu taşıma arabalarında geçici bir şekilde polise gerekçesiz olarak kimlik sorma, üst baş ve de valiz arama iznini verdi.

Cadot tarafından olağanüstü hal uygulaması çerçevesinde yayınlanan genelgede, bugün 07.00 - 22.00 saatleri için polise verilen bu yetkinin gerektiği takdirde uzatılabileceği bildirildi.

RTL televizyon kanalı, valilik kaynaklarına dayanarak verdiği haberde bu genelgenin, St. Petersburg metrosundaki patlamanın ardından alınan önlemler çerçevesinde yayınlandığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından önceki gün yapılan yazılı açıklamada, St. Petersburg'daki saldırının ardından özellikle metro istasyonları ve tren garlarında güvenlik önlemlerinin artırıldığı ve buralara polisin yanı sıra ilave Jandarma birliklerinin de gönderildiği bildirilmişti.

Bu açıklamada, "Paris bölgesindeki toplu taşıma araçlarının kullanıldığı bölgelerde, ön tedbir amacıyla güvenlik önlemleri yeniden artırılmıştır. Bakanlık olarak biz büyük bir dikkat, güvenlik birimlerimiz ise tam bir seferberlik anlayışı ile görevini sürdürmektedir." ifadesine yer verilmişti.

Paris'te 13 Kasım 2015'te 6 bölgeye düzenlenen ve 130 kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarının ardından ülkede olağan üstü hal uygulaması ilan edilmişti.

Geçen yıl 14 Temmuz Nice kentinde düzenlenen ve 84 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısının ardından ise sonlandırılması düşünen olağanüstü hal uygulaması yeniden uzatılmıştı.

fransa paris teror
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı