Konya İline de Şehit Ateşi Düşmüş Olduğu Açıklandı

Şırnak Akçay içerisinde silahlı kuvvetler tarafından gerçekleştirilen operasyon terör örgütlerinden PKK tarafından araziye döşenmiş olan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonrasında şehit düşen 3 tane askerden 26 yaşında bulunan Jandarma Uzman Çavuş görevindeki Yunus Ertürk'ün, memleketi Konya ilinin Akşehir İlçesinin Doğrugöz Mahallesi'nde yer alan baba evine de ateş düştü.

Konya İline de Şehit Ateşi Düşmüş Olduğu Açıklandı
Bu içerik 342 kez okundu.

Şırnak Akçay içerisinde silahlı kuvvetler tarafından gerçekleştirilen operasyon terör örgütlerinden PKK tarafından araziye döşenmiş olan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonrasında şehit düşen 3  tane askerden 26 yaşında bulunan Jandarma Uzman Çavuş görevindeki Yunus Ertürk'ün, memleketi Konya ilinin Akşehir İlçesinin Doğrugöz Mahallesi'nde yer alan baba evine  de ateş düştü.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Etrük'ün, acı haberi eskiden belde statüsünde olan Doğrugöz Mahallesi'nde oturan ailesine Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk ve Belediye Başkanı Ak Partili Salih Akkaya tarafından verildi. Acı haberi alan baba Mehmet Ertürk, "Vatan sağ olsun" dedi. Anne Ayşe Ertürk, "Sarı Yunusum, kuzum" diye ağıt yakıp sinir krizi geçirdi. Hazırda bekleyen sağlık görevlileri müdahalede bulundu. Ailesinin ise Jandarma Uzman Çavuş Yunus Ertürk'ü, yaralı olarak bildikleri öğrenildi. Acı haberi duyan yakınları eve akın etti. 2'si kız 3 kardeş olan şehit Ertürk'ün eşi Firdevs ve 2 yaşındaki kızı Elif'in Şırnak'ta olduğu öğrenildi.  


Şehit Ertürk'ün, sosyal paylaşım sitesi facebooktaki sayfasında en son 20 Mart günü Diyarbakır'da şehit düşen Yüzbaşı Fuat Oğuzcan'ın fotoğrafı ile fotoğrafının altına, "Şehit Yüzbaşı Fuat Oğuzcan ile çalışan arkadaşları anlatıyor; Bir gün içtima alanında bizi topladı. Şehit haberi almıştı. Bize dönüp: "Demek ki biz iyi adamlar değiliz. İyi adamların hepsi şehit oluyor" demişti. Mekanın cennet olsun, İYİ ADAM!" mesajını paylaştığı görüldü.

konya şırnak şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı