Yürüyemeyen Köpek İçin Pazar Arabası İle Yürüteç Yaptı

Kırıkkale ili içerisinde bir tane hayvansever, arka ayakları tutmadığından dolayı yürüyemeyen, ''Kostak'' ismini vermiş olduğu sokak köpeğini ''yürüteç'' şeklinde işlev gören pazar arabası ile yürütüyor.

Yürüyemeyen Köpek İçin Pazar Arabası İle Yürüteç Yaptı
Bu içerik 333 kez okundu.

Kırıkkale ili içerisinde bir tane hayvansever, arka  ayakları tutmadığından dolayı yürüyemeyen, ''Kostak'' ismini vermiş olduğu sokak köpeğini  ''yürüteç'' şeklinde işlev gören pazar arabası ile yürütüyor.

 Hayvansever Mehmet Köksal: "İmkanım olmadığı için böyle bir sistem düşündüm.  Yetkililerden ve hayvanseverlerden ricam, bu hayvana çare olalım"

Kırıkkale'de yaşayan 49 yaşındaki Mehmet Köksal, araç çarpması sonucu  arka ayakları tutmayan sokak köpeğine pazar arabasıyla çözüm buldu. Tekerlekli  pazar arabasıyla köpeğin yürümesini sağlayan Köksal, hayvanın daha iyi koşullarda tedavi edilmesi ve iyileşmesi için yetkililerden yardım bekliyor. Merkeze bağlı Ahılı köyü yolundaki sahipsiz köpeklere 10 yıldan beri  baktığını anlatan Köksal, yaptığı açıklamada, öğleden önce  hayvanlarla ilgilendiğini, öğleden sonra da özel bir şirkette çalıştığını  söyledi. Köy yolu boyunca çok sayıda sahipsiz köpek olduğunu ve onlara her gün  yiyecek verdiğini dile getiren Köksal, "Her gün mahalle mahalle gezerek,  insanların bıraktıkları ekmekleri topluyorum ve bütün hayvanlara veriyorum. Bir  de kasap olan bir arkadaşım her gün ücretsiz kemikli tavuk eti veriyor, onları da  köpeklere getiriyorum. Bunlar yetiyor zaten." diye konuştu.

 

"Bu hayvana çare olalım"
Köksal, daha önce beslediği bir köpeğe bir süre önce araç çarptığını  ve hayvanın arka ayaklarının tutmadığını belirtti. Köpeğin sürünmekten ayaklarının yara olduğunu aktaran Köksal, hayvana  pazar arabasından yürüteç yaptıklarını ifade etti. Köpeğin bu şekilde yürümesini sağladıklarını anlatan Köksal, "İmkanım  olmadığı için böyle bir sistem düşündüm. Yetkililerden ve hayvanseverlerden  ricam, bu hayvana çare olalım. Allah, insan olsun, hayvan olsun kimseyi  süründürmesin. Köpeğin adını da 'Kostak' koyduk." dedi.

kırıkkale kopek yürüteç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı