Konami'ye Maradona Tarafından Dava Açılmış Olduğu Açıklandı

Tarihteki en büyük futbolcularından bir tanesi olan Maradona, PES 2017 içerisinde kendi izni bulunmadan karakterini oluşturmuş oldukları gerekçesi ile Konami'ye bir dava açtı.

Konami'ye Maradona Tarafından Dava Açılmış Olduğu Açıklandı
Bu içerik 345 kez okundu.

Tarihteki en büyük futbolcularından bir tanesi olan Maradona, PES 2017 içerisinde kendi izni bulunmadan karakterini oluşturmuş oldukları gerekçesi ile Konami'ye  bir dava açtı.

Konami, PES 2017 yüzünden Maradona ile mahkemelik oldu. Arjantin'in efsane isimlerinden efsane Diego Armando Maradona, Konami’nin iznini almadan kendi benzerliğinde ve isminde bir karakter yaratıldığı için firmaya dava açtı. Maradona’nın imajı, hem şimdiki hem de eski profesyonel oyunculardan oluşan myClub modunda bulunuyor. 


Maradona, resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, "Dün Japon şirket Konami’nin resmimi PES 2017 için kullandığını duydum. Avukatım Matias Morla, ilgili yasal işlemleri başlatacak, umarım bu bir aldatmaca değildir." dedi. 

Maradona'nın bu durum karşısında ciddi bir tazminat talep edeceği söylenebilir. Konami, konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.
 

maradona konami pes 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı