BAHÇEŞEHİR KOLEJİ YGS’DE YİNE ZİRVEDE

Türkiye’nin öncü eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da YGS’ye başarılarıyla damgasını vurdu. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarında ilk 100‘de 20 öğrencisiyle yer alan Bahçeşehir Koleji, uyguladığı global eğitim metotlarıyla elde ettiği akademik başarısını bir kez daha kanıtladı.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ YGS’DE YİNE ZİRVEDE
Bu içerik 601 kez okundu.

Türkiye genelinde Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Fen ve Teknoloji liseleri ile, lise eğitiminde; STEM odaklı eğitim anlayışı, proje bazlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, öğrenim metotlarıyla Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştiren Bahçeşehir Koleji;Yüksek öğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Açıklanan YGS sonuçlarında; ilk 100'de 20 derece, ilk 500'de 75 derece, ilk 1000'de 118 derece, ilk 5000'de ise 305 derece elde eden Bahçeşehir Koleji aynı zamanda YGS’de Türkiye 2.’si çıkartmanın da gururunu yaşıyor.

 

Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Fen ve Teknoloji Lisesi, Türkiye’de fen eğitimine getirdiği farklı bakış açısıyla öne çıkarken, yetiştirdiği gençlerle ülkenin geleceği için umut aşılıyor. Diğer fen liselerinden farklı olarak, öğrencilere üniversite standartlarında eğitimlerin verildiği, fakültede derslere girme imkanı sunulduğu fen ve teknoloji liselerinde öğrenciler erken yaşta iş hayatı tecrübesi de yaşayabiliyor.

 

Aldığı eğitimin başarısını YGS sınavında Türkiye 2.’cisi olarak ortaya sunan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden Mert Gökduman,elde ettiği başarı hakkında değerlendirme yaparak; “Lisemizde her öğrenciye bir mentor öğretmen birebir danışmanlık yapıyor. Mentor Öğretmenlik Sisteminin akademik başarılarımızın artmasında oldukça önemli bir yeri var. Aldığımız eğitimin dışında sosyal hayattan geri kalmadan sistematik bir çalışma takvimi oluşturmak önemli. Tüm bu bileşenler beni başarıya ulaştırdı.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı