İran İle Esed'in Barışın Önünde Büyük Engel Oldukları Açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Birleşmiş Milletlerdeki Daimi Temsilcisi görevindeki Nikki Haley, Beşşar Esed ve de İran'ın Suriye krizinin çözülmesi önünde büyük bir engel durumunda olduğunu açıkladı.

İran İle Esed'in Barışın Önünde Büyük Engel Oldukları Açıklandı
Bu içerik 261 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Birleşmiş Milletlerdeki Daimi Temsilcisi görevindeki Nikki  Haley, Beşşar Esed ve de İran'ın Suriye krizinin çözülmesi önünde büyük bir engel durumunda olduğunu açıkladı.

New York merkezli düşünce kuruluşu Dış İlişkiler Konseyi'nde konuşan  Haley, Suriye rejimi istihbaratının muhalif sesleri bulup susturmak için  çocuklara bile "kasıtlı ve sistematik işkence" uyguladığını ifade etti.

Rejim güçlerinin sistematik şekilde hastaneleri, sivil altyapıyı hedef  aldığına dikkati çeken Haley, "Esed rejimi, Rusya ve İran ile Halep'in  doğusundaki bütün hastaneleri yok etti. 250 bin insan acı çekti. Bunlar savaş  suçudur." dedi.

Rejimin suçlarının Suriye ile sınırlı olmadığını ifade eden Haley,   Suriye'deki insan hakları ihlallerinin 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük  mülteci krizine neden olduğunu kaydetti.

Haley, "Esed gitsin mi kalsın mı tekrar bunlara girmeyeceğim ama  Beşşar Esed ve İran, Suriye krizinin çözümü önünde büyük bir engel... Kendi  halkına karşı kimyasal silah kullanacak kadar ileri giden birisiyle nasıl  çalışılabilir insan merak ediyor. " dedi.

Suriye'de istikrar sağlanmadan bölgede de istikrar olamayacağını ve  durumun daha da kötüleşeceğini vurgulayan Haley, Suriye krizinin uluslararası bir  tehdit olduğunu ve krize çözüm bulunması gerektiğinin altını çizdi.

  
 

 

abd iran suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı