Güzel Dişler Güzel Gülüşler

Ağız ve diş sağlığı çok önemli olmakla birlikte toplumumuzda maalesef bu konuda çok fazla eksik bilgi sahibiyiz.

Güzel Dişler Güzel Gülüşler
Bu içerik 368 kez okundu.

            Ağız ve diş sağlığı çok önemli olmakla birlikte toplumumuzda maalesef bu konuda çok fazla eksik bilgi sahibiyiz. Dişlerimize gereken önemi vermezsek hem sağlık sorunu yaşar hem de en önem verdiğimiz konulardan biri olan estetik sorunlarını da beraberinde yaşarız. Bu durum hem beden sağlığı hem ruh sağlığı hem de yaşam kalitemizi bozar. Ağız ve diş sağlığı konusu son yıllarda oldukça gelişmiştir. Estetik diş doktoru olarak bu konuda hizmet veren birçok hekim, ağız ve diş sağlığı konusunda hizmet vermektedir.

 

            Estetik diş doktoru marka olan DentNis diş kliniği bunlardan biridir. Son zamanlarda diş kaplama ve protezlerine Zirkonyum diş denilen yeni bir madde eklenmiştir. Zirkonyum doğada bulunan bir metaldir. Porselen gibi bir görüntüsü olsa da ondan daha kaliteli daha uzun ömürlü ve ağzın yapısını bozmayan ve onunla uyumlu gelişmeler gösteren hassas bir metaldir. Bundan dolayı diş hekimleri diş kaplamalarında zirkonyum metali tercih etmektedirler.

 

 Zirkonyum Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

 

            Bunun için önce ağız içi bu uygulamanın yapılabileceği duruma getirilir. Ağız içi çene ve diş yapısı görüntülenerek ağız içine uygulanabilecek en uygun tasarım oluşturulur. Yâda dişler kesilip ölçü alındıktan sonra laboratuvar ortamında uygun diş tasarımı yapılır. İçyapısı hazırlanan dişlere zirkonyumdan yapılmış dişler takılır. Bu yöntemle uzun yıllar dişlerinizi kendi dişinizmiş gibi kullanırsınız. Zirkonyum diş, ayrıca çok dayanıklı ve sağlamdır. Kırılma, eğrilme gibi sıkıntılar yaşanmaz. Isıya dayanıklıdır.

 

            Diş kaplama ve köprülerinde de uygulanan bu yöntem, köprü protezlerde diğer dişlerle rahatlıkla uyum sağlar. Işığı geçirme özellikleri vardır. Bu özellik zirkonyum dişlere hem doğal hem de çok estetik görüntü kazandırır. Diş etlerinde kaplamadan dolayı morarmalar olmaz. Ayrıca estetik diş doktorlarının en fazla tercih ettiği bir yöntemdir. Çünkü estetik görünüşü açısından son derece doğal görünümdedir. Bu konuda istisnalar dışında diş sağlığı sorunu yaşamayacağınız gibi son derece estetik bir görüntüye sahip olursunuz.

 

 Zirkonyum Dişler Pahalı mıdır?

 

            Zirkonyum diş fiyatları yapısı, özellikleri ve kalitesi göz önünde bulundurulursa diğer porselenlerden daha pahalı olduğu söylenmez. Bu konuda kesin bir fiyat söyleyemesek de, 400 TL den 1500 TL ye kadar bir fiyat aralığı verebiliriz. Dişler sindirim sisteminin ilk ve önemli bir ayağıdır. Dolayısıyla diş sağlığı insan sağlığı ile çok yakından ilişkilidir. Sağlıklı günler diliyoruz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı