Ebeveynlere Youtube Üzerindeki Rahatsız Eden Çizgifilmler İle Alakalı Uyarı

YouTube üzerinde popüler çizgi film karakterlerinin kullanılmakta olan binlerce sayıdaki filmde çocuklar için çok fazla rahatsız edici ve de uygunsuz bir takım içerikler bulunmakta.

Ebeveynlere Youtube Üzerindeki Rahatsız Eden Çizgifilmler İle Alakalı Uyarı
Bu içerik 411 kez okundu.

YouTube üzerinde popüler çizgi film karakterlerinin kullanılmakta olan binlerce sayıdaki filmde çocuklar için  çok fazla rahatsız edici ve de uygunsuz bir takım içerikler bulunmakta.

Ebeveyn ve gazeteci Laura June, üç yaşındaki kızının izlediği çizgi film videolarında doğru olmayan bir şeyler olduğunu fark etti. Videoları dikkatli izlemeye başladığında ise, gördüğü şey oldukça rahatsız ediciydi. Kapak görseliyle Peppa Pig isimli sevimli domuzcuk çizgi filminden bir bölüm gibi görünen bu videolar, çocuklar edici aslında son derece korkutucu öğeler içeriyor. June, "Peppa sadist bir dişçide ağlayıp bağırıyordu. Ve üç yaşındaki bir çocuğun seyretmemesi gereken bir çizgi filmdi" dedi. Bu videolarda Disney filmi Frozen, Minions, Doc McStuffins, Thomas ve Arkadaşları gibi pek çok çizgi film karakteri bulunuyor. 

Örnedğin kanalın açılış ekranında sevimli bir çocukla Peppa Pig, Thomas ve Arkadaşları, Biskui Canavarı, Mickey ve Minnie Fare ve Frozen filminden Elsa görülüyor. Ancak kanalın "Frozen Elsa büyük sümük", "Çıplak Hulk pantolonunu kaybetti, "Kanlı Elsa", "Örümcek Adam Elsa'nın kolunu kırdı" gibi video başlıkları var. Videolarda çizgi filmlerle şiddet ve tuvalet mizahı işleniyor.

YouTube ayrıca anne ve babalara uygulamayı "sınırlı modda" kullanmalarını önerdi.

ebeveyn youtube çizgi film
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı