17 Yaşındaki Genç NASA'nın Fark Edemediği Hatayı Gördü

NASA'nın uzun senelerdir fark edememiş olduğu ve de astronotların sağlığı amacı ile fazlasıyla önemli durumda olan radyasyon sensörlerinin hatalı bir şekilde çalıştığını 17 yaşında bulunan Miles Soloman isimli genç fark etti.

17 Yaşındaki Genç NASA'nın Fark Edemediği Hatayı Gördü
Bu içerik 378 kez okundu.

NASA'nın uzun senelerdir fark edememiş olduğu ve de astronotların sağlığı amacı ile fazlasıyla önemli durumda olan radyasyon sensörlerinin hatalı  bir şekilde çalıştığını 17 yaşında bulunan Miles Soloman isimli genç fark etti.

NASA, dünyanın en önemli ve güçül bilim adamlarını bünyesinde bazen en basit hataları gözden kaçırabiliyor. İşte bunlardan birini 17 yaşındaki Miles Soloman adlı genç fark etti. Miles, uzun yıllardır kullanılan radyasyon sensörlerinin yanlış bilgi kaydettiğini fark ederek hatayı NASA'ya bildirdi. Gencin ifade ettiğine göre sensörler radrasyon yakalayamadığı zaman negatif değer gösterdiğini ama aslında negatif enerji diye bir şeyin olmadığını belirtti. 

Miles, NASA'ya hatayı bildirmek için bir e-posta gönderdi. Yetkililer ise gence alçak gönüllülük yapıp teşekkürlerini iletti. Ayrıca NASA söz konusu sorunun çözümü ve ekibin parçası olması için Soloman'ı kuruma davet etti.

nasa abd negatif enerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı