Çin'in İlk Büyük Ölçekli Helikopterinin Testleri Tamamlandı

Çin Uluslararası Radyosu - Çin tarafından bağımsız olarak araştırılıp geliştirilen AC313 tipi ilk büyük ölçekli helikopter, bütün uçuşa elverişlilik testlerini tamamladı.

Çin'in İlk Büyük Ölçekli Helikopterinin Testleri Tamamlandı
Bu içerik 276 kez okundu.

Helikopterin üreticisi Çin Havacılık Endüstrisi Şirketi'ne bağlı Changhe Uçak Endüstrisi tarafından verilen bilgiye göre, son olarak geçen Cuma günü sağanak yağmurda uçuş testi gerçekleştirildi ve böylece bütün testler tamamlandı.

Helikopter, altı dakika içinde 0,03 inç şiddetindeki yağmurda başarıyla kalkış ve iniş yaptı.

Helikopterin sağanak yağmurda uçabileceğini ispatlamak için kalkıştan sonra ve inişten önce 200 ila 500 metre yükseklikte, nispeten yüksek hızda uçuşlar gerçekleştirildi.

Changhe Uçak Endüstrisi tarafından testin ardından hazırlanan raporda; "Sonuçlar olumlu. Helikopterin havadaki sistem ve teçhizatları normal çalışıyor ve pilotun görüşü net. Helikopter uçuşa elverişlilik için tüm kriterleri karşıladı." ifadesi yer aldı.

AC313, ilk uçuşunu Mart 2010'da Jiangxi Eyaleti'ne bağlı Jingdezhen kentinde gerçekleştirdi. Daha sonra 2010 ve 2011 yıllarında Qinghai-Tibet Platosu'nda da iki deneme uçuşu yapıldı.

Uçak, acil kurtarma operasyonları, orman yangınları, nakliye, denizaşırı operasyonlar, tıbbi yardım, seyahat ve iş gezileri için kullanılabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı