İran Türkiye'ye Cevap Verdi

İran'ın Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı görevindeki Erdoğan ve de Başbakan Yardımcısı görevindeki Veysi Kaynak'ın İran ile alakalı sözlerine karşılık fazlasıyla sert ve de uygunsuz durumda bir yazılı açıklamayı yaptı.

İran Türkiye'ye Cevap Verdi
Bu içerik 197 kez okundu.

İran'ın Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı görevindeki Erdoğan ve de Başbakan Yardımcısı  görevindeki Veysi Kaynak'ın İran ile alakalı sözlerine karşılık fazlasıyla sert ve de uygunsuz durumda bir yazılı açıklamayı yaptı.

İran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İran'ın bölgede yayılmacı politikalar izlediğine yönelik kullandığı ifadelere sert tepki gösterdi. Tahran yönetimi ayrıca "İran'dan 3 milyon mülteci Türkiye'ye gelebilir" diyen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ı da sert ifadelerle hedef aldı.

Açıklamada,  "Erdoğan'ın İran konusunda kullandığı ifadeler, kabul edilebilir değil." denildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salı günü İstanbulda düzenlenen Tatlı Dil Forumu'nda yaptığı konuşmada, Irak'ta mezhep gerilimi yükseliyor." demişti.

İran Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın dün CNN Türk'te yaptığı "İran'dan Türkiye'ye 3 milyon mülteci gelebileceği söylemini  "tuhaf" olarak nitelendirdi.

"TÜRKİYE, MÜLTECİ MESELESİNİ İRAN'DAN ÖĞRENMELİ "

Açıklamada, İran, 30 seney aşkın bir süredir komşu ülkelerden gelen milyonlarca mülteciye ev sahipliği yapıyor. Türkiye, bu insani meseleyi İran'dan öğrenmeli  denildi.

 

iran türkiye cevap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı