Cevdet Erdöl'den Hüseyin Kurt’a Ziyaret

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya 'ya destek vermek için toplanan Türk vatandaşları arasında bulunan ve polisin müdahalesi sırasında polis köpeği tarafından ısırılan, boyun omurunda ve belinde kırık bulunan Hüseyin Kurt'un tedavisine İstanbul Fatih Sultan Mehmet Araştırma ve Eğitim Hastanesinde başlandı.

Cevdet Erdöl'den Hüseyin Kurt’a Ziyaret
Bu içerik 1359 kez okundu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl ve Üsküdar Belediye Başkanı Hüseyin Türkmen, Hüseyin Kurt’u hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve hastane başhekimi Doç.Dr. Aytekin Kaymakçı’dan sağlık durumuyla ilgili bilgi aldılar.

Hüseyin Kurt, Rektör Erdöl ve Hilmi Türkmen’e, o dakikaları anlattı.

Bakan Kaya’nın Başkonsolosluğuna alınamamasını protesto etmek için ailesiyle birlikte Rotterdam Başkonsolosluğu önüne gittiğini dile getirerek, “Polisin bize orada uyguladığı aşırı şiddet, hiç beklemediğimiz bir şiddetti. Hollanda'da doğma, büyümeyim, orada okuyorum, çalışıyorum. Hollanda polisinden böyle bir hamle, böyle aşırı şiddet kesinlikle beklemezdim. Beklesem bir kere ailemle orada bulunmazdım.” İfadelerini kullandı

Hollanda'da, hastaneye bilinci kapalı şekilde götürüldüğünü söyleyen Kurt, olay yerinde bulunan sağlık personelinin de kendisine müdahale etmediğini, hastane sürecinde de ciddi bir ilgi göremediklerini, hatta boyun omurunda oluşan kırığın olaydan sonraki beşinci günde ısrarları sonucu hastaneye sevk edilmesiyle tespit edilebildiğini dile getirdi.

Kurt “Hollanda sağlık ekibine güvenim sarsıldığı için Türkiye’den sağlık bakanlığının daveti ile bu hastaneye geldim. Şu anda bana ve aileme inanılmaz bir ilgi ve alaka var. Burada insana ilgi var, sevgi, saygı var. Burada çalışanların hepsinden Allah razı olsun. Bize güven veriyorlar. Yani Türk hekimlerinin elinde olmak bize güven verdi. Öyle bir duruma geldik ki onların tespit edemediği bel omurgamdaki kırığı burada tespit ettiler. Plastik cerrahi geldi baktı, bunlara Hollanda’da ulaşamazsınız. Babalarımız Trabzon’dan Avrupa'ya göç etti. Türkiye kesinlikle Avrupa'dan geri değil, hatta ileride olduğunu gördüm. Bu iki günde gördüklerim bana bunu yaşattı. “diyerek duygularını paylaştı..

Hollanda polisinin saldırısı sırasında kardeşini kurtarmaya çalışırken başından yaralanan ağabey Halil İbrahim Kurt’ta yaptığı açıklamada “O gece polisin yanı sıra Hollanda halkının da saldırısına uğradık. Evlerin balkonlarından üzerimize saksılar ve çeşitli cisimler fırlatıldı. Orada Türkleri Erdoğancı Türk, Fetö yanlısı Türk ve çeşitli yakıştırmalarla fişliyorlar. Özellikle Erdoğancı Türk diye sınıflandırdıkları vatandaşlarımıza ırkçı bir yaklaşım söz konusu” şeklinde konuştu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl, Hüseyin Kurt’un sağlık durumunun iyiye doğru gittiğini ifade ederek “Trabzon Akoluklu hemşerimi ziyaret ederek yaşadıklarını bir kez de kendisinden dinleme imkânı buldum. Hollanda yönetiminin oyunu 2-3 puan arttırabilmek uğruna Bakanlarımıza uyguladığı diplomatik nezaket ve uluslararası teamüle uymayan muameleleri ve güvenlik makamlarının barışçıl toplantı hakkını kullanan vatandaşlarımıza karşı orantısız, insanlık dışı ve aşağılayıcı saldırılarını bir kez daha kınıyorum. Bulduğu her fırsatta kadın hakları, basın özgürlüğü, demokrasi ve insan hakları gibi evrensel kavramlardan dem vuran iki yüzlü Batı’nın asıl yüzünü o gece bir kez daha görmüş olduk” ifadelerini kullandı.

cevdet erdöl hüseyin kurt hollanda köpek ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı