TÜSİAD'ın Başkanı Dijital Dönüşümle Alakalı Bir Uyarı Yaptı

Türk Sanayicileri ile İşadamları Derneği (TÜSİAD)'nin Yönetim Kurulu Başkanı görevindeki Erol Bilecik bir takım özel açıklamalar yaptı.

TÜSİAD'ın Başkanı Dijital Dönüşümle Alakalı Bir Uyarı Yaptı
Bu içerik 361 kez okundu.

Türk Sanayicileri ile İşadamları Derneği (TÜSİAD)'nin Yönetim Kurulu Başkanı görevindeki Erol Bilecik bir takım özel açıklamalar yaptı. Açıklamalarında, "Özel sektör ve kamu da dahil olmak üzere, Sanayi 4.0 veya dijital dönüşümü yeterince hakkını vererek kullananların verimlilik oranlarında yüzde 5 ile 15 arasında çok hızlı bir yükseliş olduğunu dünya zaten tüm gerçekleriyle görüyor." dedi.


TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin "Yeni Dijital Dalga: Yükselen Teknolojiler" konulu oturumunda yaptığı konuşmada, teknolojinin TÜSİAD'ın en önemli konusu olduğunu, özellikle 2015-2016 dönemi itibarıyla ivme kazandığını söyledi.

"SANAYİ 4.0 TÜRKİYE'NİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJESİ"

Geçen yıl Sanayi 4.0 konusunda hazırladıkları raporu kamuoyuyla paylaştıklarını aktaran Bilecik, şöyle devam etti:  "Bu çok geniş yankı bulan bir rapor oldu. Sanayi 4.0, iş alemi kadar bütün Türkiye'nin çok önemli bir projesi. Önümüzdeki yılların kendi içinde en fazla ele alınması gereken konularının başında olduğunu bildiğimiz ve buna fevkalade inandığımız için Sanayi Bakanlığı ile içinde bütün sivil toplum örgütlerinin olduğu bir platform haline gelmesini sağlamış olduk. Sayın Sanayi Bakanı bu platformun başkanı.

Bu, sadece TÜSİAD değil, 6 sivil toplum örgütünün de olduğu danışma kurulunu içinde barındıran ve 6 farklı teknoloji eğilimi bulunan çalışma grubunun olduğu bir platform haline geldi. Bu, tahmin ediyorum Sanayi 4.0'da devlet-özel sektör ve bu anlamda bütün birimlerin olabileceği bir yapı halinde devam edecek."

"ÖNEMLİ FAALİYETLERE DEVAM EDECEĞİZ"

Bilecik, Türkiye'de dijital dönüşüme yönelik yüksek bir farkındalık bulunduğunu, ama alınması gereken yolun uzun olduğunu belirtti. TÜSİAD'ın, Sanayi 4.0 ile beraber dijital dünyada temel gereksinim olan iş ortaklıklarının kurulması ve teknoloji kullanımında bir standardın oluşmasını çok önemsediğini dile getiren Bilecik, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda yeni iş yaklaşımlarının önünün açılması noktasında önemli faaliyetler yapmaya devam edeceğiz. Özellikle özel sektör ve kamu da dahil olmak üzere Sanayi 4.0 veya dijital dönüşümü yeterince hakkını vererek kullananların verimlilik oranlarında yüzde 5 ile 15 arasında çok hızlı bir yükseliş olduğunu dünya zaten tüm gerçekleriyle görüyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de iş dünyası şunu artık net olarak kabul etmiş vaziyette; özellikle 2017'yi konuşurken 'dijitalleşenler ve dijitalleşmeyenler' diye sanki iki yol ayrımı artık çok yakın önümüzde gözüküyor. Bu dijital değişimi yönetenler ve yönetemeyenler arasında da önemli ayrım başlamış sanki ve çok hızlanıyor gibi gözüküyor. Yani sürdürülebilirlik açısından, hız açısından ve sonuç olarak da verimlilik açısından teknolojik ve dijital verilerin kullanılması fevkalade önemli."

tüsiad dijital donüşüm erol bilecik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı