İmplant fiyatları nedir, Pahalı bir tedavi midir?

İmplant fiyatları nedir anlamında, uygulamaya göre 1000 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik gösterdiğini belirtebilir. Bu değişikliğin esas nedeni uygulanan işlemler ve klinik tercihleridir.

İmplant fiyatları nedir, Pahalı bir tedavi midir?
Bu içerik 392 kez okundu.

Günümüzde implant fiyatları hakkında net bilgilere ulaşmak isteyen hastalar öncelikle uzman doktorlar ile görüşmeler yapabilir ya da internet üzerinden implant fiyatları hesaplama uygulamalarından faydalanarak ücretlendirme hakkında bilgiler sağlayabilir.

İmplant fiyatları nedir anlamında, uygulamaya göre 1000 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik gösterdiğini belirtebilir. Bu değişikliğin esas nedeni uygulanan işlemler ve klinik tercihleridir. İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler arasında; kullanılan implant vidasının markaları, yapılan tedavinin ilgili klinik tarafından belirlenen garanti süresi, vidaların üzerine yapılacak olan protez çeşidi ve tedaviyi gerçekleştirecek cerrahi ekibin profesyonelliği gibi etkenler bulunmaktadır.

İmplant tedavisi için uygulanacak yöntemin tercihi, implant fiyatlarını belirleyen ana nedendir. Bu konuda cerrahi aşama, çift aşamalı cerrahi uygulamaları, protezin yapım aşaması, erken ve geç yükleme gibi etkenler, tedavinin fiyatlarını doğrudan etkiler. Ayrıca tedavi sırasında en uygun prosedürün gerçekleşebilmesi için implant tedavisinin tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir.

Uygulamanın fiyatını etkileyen bir diğer önemli durum, yapılan tedavinin klinik tarafından belirlenen garanti süresidir. Yani ulaşılabilir garanti süresini vaat eden klinikler, tedavinin ilerleyen dönemlerinde herhangi bir sorun yaşamamak adına uzun dönem garanti verirler. Bu durum implant fiyatlarını doğrudan etkiler. İmplant pahalı bir tedavi midir sorusuna verilecek yanıt ise bu anlamda uygulamaya göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tedavi sürecinde uygulanacak olan implant vidalarının üzerine yapılacak protezin çeşidi de fiyat faktörünü direkt olarak etkilemektedir. Bu faktör tedavinin başarısını da doğrudan etkiler. Doğru protez seçildiği sürece vidaların ömrü de uzun olacaktır. İmplantın üstü daha çok porselen kaplama, sabit ve vidalı protez gibi kaplamalarla tamamlanır. Bu yüzden ucuz ve pahalı kaplamalar seçmek yerine doğru kaplama seçeneklerinden yararlanmanız çok önemlidir.

Kaynak : http://www.ortoperio.com.tr/haber/dental-implant-basarisini-etkileyen-faktorler-nelerdir-her-implant-basarili-olur-mu-3.html

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı