İş Yönlendirme Garantili Teşvik Programları Başvuruları Başladı

Günümüzde İş Yönlendirme Garantili Eğitimlerin popülaritesi giderek artıyor. İş gücü ihtiyacı olan şirketler artık donanımsız ,sektör ve iş hakkında bilgisi olmayan eleman almak istemiyorlar.

İş Yönlendirme Garantili Teşvik Programları Başvuruları Başladı
Bu içerik 460 kez okundu.

Günümüzde İş Yönlendirme Garantili Eğitimlerin popülaritesi giderek artıyor. İş gücü ihtiyacı olan şirketler artık donanımsız ,sektör  ve iş hakkında bilgisi olmayan eleman almak istemiyorlar. Aksine alanında bilgi sahibi olan donanımlı ve dinamik elemanları istihdam etmek istiyorlar. İş Yönlendirmeli Eğitimler sayesinde personeller kendi alanında eğitimli olarak işe başlamaya hazır hale geliyorlar. Eğitim alan kişilere insan kaynakları ile ilgili tüm faaliyet ve işleri en ince ayrıntısına kadar öğrenip kendilerini geliştiriyorlar. Bu program hem iş arayan bireyler hem de iş verenler için oldukça avantajlı.

İŞKUR ile anlaşmalı olan kurumlar alınan eğitimler sonrasında bireyleri anlaşmalı olduğu kurumlara yönlendirerek istihdam imkanı sağlıyorlar. Bu sayede günümüzde oldukça zor olan iş bulma süreci daha kolay bir hale geliyor. İşveren kurum için  İŞKUR en az 2 sigortalı çalışanı olan işverenlerin yararlanabildiği program kapsamında çalışan sayısının % 10’undan % 30’una kadar işçi alımı yapabiliyor. Programdan yararlanmak için en az %50 istihdam taahhüdü verme ve katılımcıları en az program süresi kadar istihdam etme zorunluluğu bulunuyor.

Ülkemize hemen hemen her şirketin insan kaynakları departmanı bulunmaktadır. İnsan kaynakları günümüzde şirketlerin en önemli unsularından biri haline geldi. Çalışan profilleri ve çalışanlarının ihtiyaç ve taleplerini belirleyen İnsan Kaynakları,  şirketlerin en önemli yapı taşlarından biri haline gelmiştir.

İş Yönlendirmeli Eğitim kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim sertifikası alabileceğiniz kuruluşlardan biri de Kariyeradam Eğitim Kurumu’dur. Kariyeradam bireylere uzman kadrosu ile uzaktan eğitim veren ödüllü bir kurumdur. Teşvik programlarını 2010 yılından bu yana başarı ile dinamik bir şekilde yürütmektedir. Kariyer Adam’ın teşvik programlarındaki eğitim başarısı % 97, 3 olarak kaydedilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı