Organik Tarım Da Gübrenin Önemi

Yunancadan dilimize geçen ve en geniş manada toprağın verimini arttırmak amacı ile kullanılan, hayvan dışkısı, bitkisel ya da kimyasal karışımların tamamına gübre denilmektedir.

Organik Tarım Da Gübrenin Önemi
Bu içerik 223 kez okundu.

Yunancadan dilimize geçen ve en geniş manada toprağın verimini arttırmak amacı ile kullanılan, hayvan dışkısı, bitkisel ya da kimyasal karışımların tamamına gübre denilmektedir. Sektörde hizmet anlayışına yenilik getiren, uzman mühendis kadrosuna sahip firmamız, özellikle toprağın ve üreticinin ihtiyacı olan gübre çeşitlerini, gerekli analizlerin ardından önermektedir.

 

            Tarım alanında faaliyet gösteren pek çok çiftçi, hem ürün kalitesi hem de toprak için hangi maddenin neden gerekli olduğunu gayet iyi bilmektedir. Firma olarak üreticinin bu tip ihtiyaçlarına yönelik yapılan çalışmalarda kaliteli sonuçlar alınmaktadır. Bünyemiz dâhilinde bulunan laboratuvar ortamında toprak analizleri yapılmakta ve toprağın ihtiyacı olan reçeteler önerilmektedir.

 

 En nihayetinde toprakta bir canlıdır. Tıpkı insanların olduğu gibi toprağında vitamin ve mineral noktasında desteklenmesi gerekir. Bu destekleme yapılmaz ya da önemsenmez ise ürün kalitesi düşer, zararlı ile mücadele oldukça güçleşir. Hizmetlerimiz ve ürün çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgiye ufuktarim.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

            Gerek sebze ve meyve yetiştiriciliğinde gerek hububat yetiştiriciliğinde organik tarıma dayalı ürün yetiştirmek önemlidir. Bu bağlamda gerekli analizlerin yapılması, meyve kök ya da yapraklarında oluşan zararlıların tespit edilmesi ürün kalitesi ile doğrudan alakalıdır. Bazı durumlarda kök ve gövdede oluşan zararlı ilaçlı tedavi ile sonlandırılmakta bazı durumlarda ise ekim yapılmadan müdahale edilmektedir. Ürünlerimiz Tarım bakanlığı nezaretinde olup, herhangi bir farklı mamul karışımı mevcut değildir. Sağlıklı topraklarda yetişen ürünler kullanıcı açısından önemlidir. İlaçlama ya da gübreleme yapılmayan alanlarda hasat oldukça düşük olmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı