Almanya Sona Ereceğini Açıkladı

Alman Federal Meclisinin Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı görevindeki Norbert Röttgen ise dün akşam ARD'de katılmış olduğu bir televizyon programı içerisinde Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi halinde AB ile üyelik müzakerelerinin sona erecek olduğu uyarısında bulundu.

Almanya Sona Ereceğini Açıkladı
Bu içerik 237 kez okundu.

Alman Federal Meclisinin Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı  görevindeki Norbert Röttgen ise dün akşam ARD'de katılmış olduğu bir televizyon programı içerisinde Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi halinde AB ile üyelik müzakerelerinin sona erecek olduğu uyarısında bulundu.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili Röttgen, Türklerin referandum öncesi planlanan Anayasa reformunun şimdiki Cumhurbaşkanı'nın çıkarına olduğunu ve aynı zamanda Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin de oylandığını bilmesi gerektiğini söyledi. Röttgen, Türkiye'yi liberal demokrasiden uzaklaştıracak olan değişikliklerin AB ile uyumlu olmadığını da ifade etti.

Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Başkanı Ska Keller de "tartışmaları göstermelik bulduğunu ve hayır oylarının yüzde 50'nin üzerinde olduğu Türkiye'deki muhalefetin desteklenmesi gerektiğini" belirtti. Keller, Erdoğan'a karşı en etkili cevabın gümrük birliğinin genişletilmemesi, Türkiye'ye silah satışının durdurulması ve ekonomik yardımlara son verilmesi olacağını sözlerine ekledi.

almanya ab müzakereler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı