Çin Ordusunun Şeref Kıtası Pakistan'da

Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun şeref kıtası dün, "Pakistan Günü" için düzenlenen askeri geçit provasında ilk defa yer aldı.

Çin Ordusunun Şeref Kıtası Pakistan'da
Bu içerik 732 kez okundu.

 

Şeref Kıtası Başkanı ve Bejing Garnizon Komutanlığı Komutan Yardımcısı Tümgeneral Li Jianbo, iyi komşu, dost, ortak ve kardeş olan Çin ve Pakistan arasında kapsamlı stratejik işbirliği yapıldığını ve her koşul altında stratejik dostluk bulunduğunu hatırlattı.

Li, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun şeref kıtasının Pakistan'daki askeri geçide katılmasının Pakistan halkına ve ordusuna dostluk aktarmanın yanı sıra, iki ordu arasındaki ilişkilerin gelişmesine de yararlı olduğunu kaydetti.

Li, Çin ordusunun gün geçtikçe yurtdışında kendini daha çok göstermesinin, hem Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun etkisinin genişlemesine, hem de ordular arasındaki dostluğun pekiştirilmesine ve ülkeler arasındaki karşılıklı güvenin arttırılmasına yararlı olduğunu belirtti.

Pakistan'da, 23 Mart'ta "Pakistan Günü" etkinlikleri çerçevesinde, askeri geçit ve uçakların akrobasi şovu gibi kutlama faaliyetleri düzenlenecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı