Kedi Maması Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Evinize aldığınız ve bakımını üstlendiğiniz bir kediniz varsa, onun ihtiyaçları ve sağlığı ile ilgilenmek sorumluluklarınız arasında yer alacaktır. Kedinizin beslenme düzenini doğru şekilde sağlamak en hassas olmanız gereken konulardan biridir. Bu nedenle mama seçimini bilinçli bir şekilde yapmanız kedinizin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi açısından önem taşıyacaktır.

Kedi Maması Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Bu içerik 412 kez okundu.

 

 

Kedilere kuru ve yaş mama beğendirmenin pek de kolay olmadığını da söyleyelim çünkü kediler damak lezzetlerine düşkün hayvanlardır. Her kedinin farklı bir damak tadının olduğunu da mama seçimi yaparken göz önüne almak gerekir çünkü her kedi her mama çeşidine aynı ilgiyi göstermeyebilir. Piyasada satışa sunulan kedi mamaları farklı içeriklerde hazırlanmıştır. Bu mama çeşitlerinden deneyerek kedinizin hangisine ilgi duyduğunu belirleyebilirsiniz. Kimi kedi balıklı mamalara karşı koyamazken kimi kedi ise kuzulu, ördekli mamalara ilgi gösterebilir.  

 

Sevimli dostunuz kediniz ihtiyaç duyacağı tüm mineral ve vitaminleri kuru kedi mamaları sayesinde alacaktır. Kedinize mama seçerken onun  ırkını ve yaşını dikkate alarak tercih yapmalısınız. Kedinizin yaşına ve ırkına uygun kuru kedi maması çeşitleri ile gelişimini ve ırk özelliklerini taşımasını sağlarken, sağlıklı bir yaşam sürmesine de destek olursunuz. Kedimi beslerken öğünlerini nasıl ayarlayacağım diyorsanız, Satın aldığınız kuru mamaların paketleri üzerinde beslenme tabloları ve talimatları yer alır. Bu bölümleri incelerek, kedinizin günlük mama ihtiyacı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Sahiplendiğiniz kedi eğer bir yavru kedi ise beslenme şekli yetişkin ve yaşlı kedilerden farklı olacaktır. Yavru kedinizi yavru kediler için özel olarak üretilmiş mamalar ile beslemeniz uygundur. Yetişkin kedilerinizi ise içeriklerinde somon, balık, tavuk, hindi ve ördek eti, kuzu eti gibi besinler ve tahıllar yer alan kedi mamaları ile besleyebilirsiniz. Yaşlı kedi mamaları da yavru ve yetişkin mamalarından farklılık gösterir. Yaşlı kedilere verilecek mamalar, aktiviteleri azaldığı ve sindirim sistemleri yavaşladığı için yaşlı kediler için üretilmiş olan özel mamalar olmalıdır.
 

Kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş mama çeşitleri de pet shoplarda satılmaktadır. Eğer kedinizi yetişkin kedi maması ile beslerken, kısırlaştırılmış yetişkin kedi mamasına geçiş yaparak besleyecekseniz öncelikle onu yeni mama türüne alıştırmanız gerekebilir. Bunu sağlayabilmek için önceleri eski ve yeni mamayı karıştırabilir ve bu şekilde kedinize verebilirsiniz. Zaman içerisinde eski alışık olduğu mamanın miktarını azaltabilir ve yeni mamamın miktarını arttırabilirsiniz.

 

Online alışveriş yapmayı tercih edenlerdenseniz, sanal pet shoplar kediniz için alacağınız beslenme ürünlerini inceleyebileceğiniz ve satın alabileceğiniz yerlerdir. Yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için üretilmiş kuru ve yaş mamaları ayrı paketlerde ve çeşitlerde bu sanal mağazalarda bulabilirsiniz.

 

Kediniz için ihtiyacı duyabileceğiniz tüm kedi maması çeşitlerini, besin takviyelerini ve vitaminleri satın alabileceğiniz sanal pet shop Petzimo’da, kedi malzemeleri yanı sıra köpek malzemeleri de satışa sunuluyor. Güvenli alt yapısı sayesinde web sitesinde alışveriş yaparken kredi kartınızı iç rahatlığı ile  kullanabilirsiniz.  Petzimo’da alışveriş yapmak hem keyifli hem de avantajlıdır. Web sitesinde yaptığınız tüm alışverişler sonrasında para puan kazanabilir ve kazandığınız bu puanları TL olarak bir sonraki alışverişinizde değerlendirebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı