1 Yumurtayı Alamıyorken, 10.000 Tane Yumurtayı Bedava Dağıttı

Bodrum ilçesi içerisinde bir tane yumurta bile alabilecek parası yokken 2 tane tavukla başlayıp 1.000 tane tavuğa ulaşmış olan genç girişimcilerden Çınar Eren’in ilk işi ie vatandaşlara ücretsiz bir şekilde yumurta dağıtmak oldu.

1 Yumurtayı Alamıyorken, 10.000 Tane Yumurtayı Bedava Dağıttı
Bu içerik 359 kez okundu.

Bodrum ilçesi içerisinde bir tane yumurta bile alabilecek parası yokken 2  tane tavukla başlayıp 1.000 tane tavuğa ulaşmış olan genç girişimcilerden Çınar Eren’in ilk işi  ie vatandaşlara ücretsiz bir şekilde yumurta dağıtmak oldu. 

Eren, çiftliğine gelen vatandaşlara 10 bin adet organik yumurta dağıttı. Arkadaşından ödünç aldığı tavuklar sayesinde patron olan Çınar Eren, bir yumurta alacak parası bile yokken günde bin yumurta üreten tavuk çiftliği kurdu. Kendi işinin patronu olan Eren’in ilk işi vatandaşlara ücretsiz yumurta dağıtmak oldu. Eren bir günde 10 bin yumurtayı çiftliğini gezmeye gelen vatandaşlara ücretsiz vererek rekor sayıda yumurta dağıttı.

Ödünç aldığı 2 tavuk, bir horoz ile başladığı serüveninde azimle ilerleyen Eren, 2 yıl sonra bin tavuğa ulaştı. Ser - Ay isimli Gezen tavuk çiftliği kuran Eren, tavuk yumurtalarını satarak geçimini sağlamaya başladı. Eren, Gezen tavuk yumurtalarını tanıtmak ve gerçek gezen tavuk yumurtası olduğunu göstermek için vatandaşlara ücretsiz yumurta dağıttı.

Yalı mahallesin Alazeytin mevkiinde kurduğu tavuk çiftliğine Bodrumlu vatandaşları davet eden Eren piyasada çok fazla taklit organik yumurta olduğunu ifade etti. Genç girişimci organik yumurtaları vatandaşların kendilerinin gelip taze taze folluklardan aldıklarını belirterek şu sözlere yer verdi “ Çiftliğimize gelen herkese yumurta dağıtmak istedik. Gelen arkadaşlarımıza, dostlarımıza yumurtalarını dağıtıyoruz. İşler düzeldikten sonra ilk icraatım vatandaşa yumurta dağıtmak oldu. Eğer yumurtalarımızı beğenen olursa da bizi arayacaklar bizde evlere servis yapacağız. Şu anda 10 bin yumurta ayırdık. Yaklaşık 8 bin yumurtayı dağıttık. Akşam saatlerine kadar kalan yumurtaları da dağıtırız diye tahmin ediyorum. Özellikle gezen tavuk yumurtalarını yerinde görsünler diye böyle bir şey yaptık. Herkes gezen tavuk yumurtası diye organik olmayan yumurtalar satılıyor. Vatandaşlar bizim sattığımız yumurtaları görsün, yesin ve kararını versin” dedi.

Tavukları yerinde görmek ve incelemek isteyen Veteriner hekim Merve Zorlutuna ise tavukları yerinde incelemek incelemek istediğini söyleyerek “Alazeytin bölgemizde kolayca yaylana bilen tavuklarımız. Gayet organik bir şekilde besleniyor. Bizde gönül rahatlığı ile yumurta alıyoruz bu çiftlikten” ifadelerini kullandı.

Tavuk çiftliğini gezmeye gelen Emekli öğretmen Güler Özkeskin de Bodrum’un diğer bir güzelliği ise bu tür yerlerin olması diyerek, “Keşke hormonlarla beslenmeyen tavuklar daha çok olsa. Bodrum’un içinde ama hem sesiz ve sakin bir bölgesinde böyle bir çiftlik kurmuşlar. Çok güzel bir çiftlik, tavuklar da sağlıklı görünüyor” şeklinde konuştu.

 

 

bodrum tavuk üretici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı