Hollanda Polisi Şoke Eden Bir Açıklama Yaptı

Hollanda'nın hükümetinin diplomatik bir skandala sebep olan uygulamalarını protesto etmek amacı ile Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu'nun önünde toplanmış olan binlerce sayıdaki kişiye atlı polisler ve de köpekler ile müdahale etmiş olan Rotterdam polisinden özel bir açıklama geldi.

Hollanda Polisi Şoke Eden Bir Açıklama Yaptı
Bu içerik 320 kez okundu.

Hollanda'nın hükümetinin diplomatik  bir skandala sebep olan uygulamalarını protesto etmek amacı ile Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu'nun önünde toplanmış olan binlerce sayıdaki kişiye atlı polisler ve  de köpekler ile müdahale etmiş olan Rotterdam polisinden özel bir açıklama geldi. 

Polis sözcüsü 12 kişinin polisin emrine uymadıkları için gözaltına alındığını açıkladı. Olaylarda 7 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Ancak görgü tanıklarına göre sayı çok daha fazla...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuş izninin iptal edilmesi,  ardınan Rotterdam Başkonsolosluğu önünde bekleyen Türk kökenli vatandaşlar ile  buluşmak isteyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı 5  saat beklettikten Almanya'ya gitmesini zorlayan diplomatik skandallar halkası,  polisin binlerce vatandaşa sert müdahalesi ile son bulmuştu.

"SAYI ASLINDA ÇOK DAHA FAZLA"

Rotterdam polisi, bugün köpekli müdahalede 7 kişinin yaralandığını ve 12  kişinin tutuklandığını açıkladı. Ancak görgü tanıkları, yaralı sayısının çok daha  fazla olduğunu belirtiyor.

Hollanda polisinin basın sözcüsü Patricia Wessels, 12 kişinin polisin  emrine uymadıkları gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi.

Hollanda hükümeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türk toplumuyla ve  diplomatik temsilcilerle bir araya gelmek amacıyla geçen hafta sonu yapacağı  ziyaretleri engellemişti.

Dışişleri Bakanlığı da halen izinli olarak Türkiye dışında bulunan  Hollanda Büyükelçisinin bir müddet görevine dönmemesini istemişti. Hollanda'nın  Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğunun giriş ve çıkışları da  güvenlik gerekçesiyle kapatılmıştı.


Rotterdam'da Başkonsolosluğuna geçmesine müsade edilmeyen Kaya'nın  önce korumaları gözaltına alınmıştı. Kaya'yı aracından çıkarmaya çalışan polis,  vinçli çekici getirip aracı zorla çekme girişiminde bulunmuştu. Aracın kilidini  açmak zorunda kalan Bakan Kaya, başka bir araçla polis eskortuyla Almanya'ya  götürülmüştü.

Hollanda güvenlik güçleri, Kaya'ya destek vermek için gelen binlerce Türk vatandaşını dağıtmak için polis köpekleri ve atlı polisleri  kullanarak sert şekilde müdahale etmişti.

  

hollanda polis açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı