Kadın Hakları İçin 1.000'lerce Kişi Yürüdü

İngiltere’nin başkenti olan Londra’da 1.000'lerce kişi kadın haklarının ve de özgürlüklerinin korunması amacı ile yürüdü.

Kadın Hakları İçin 1.000'lerce Kişi Yürüdü
Bu içerik 276 kez okundu.

İngiltere’nin başkenti  olan Londra’da 1.000'lerce kişi kadın haklarının ve  de özgürlüklerinin korunması amacı ile yürüdü.

Sosyal medya platformları üzerinden örgütlenen binlerce kişi  Londra’daki Oxford caddesinde toplanarak ünlü Traflagar Meydanı’na yürüdü.

Ellerinde “kadınlara karşı ayrımcılığa son,” kadına karşı şiddete son  verin”, “tüm kadınlar için mücadele etmezsen yenilirsin” yazılı dövizlerle  yürüyen binlerce kadın, erkek ve çocuk, mevsim normallerinin üzerindeki sıcak ve  güneşli havadan da istifade etti.

“Londra’da kadın yürüyüşü” (Women March London) platformundan yapılan  açıklamada, “Son dönemde yaşanan politik gelişmelerin ardından asli haklarımızın  ve özgürlüklerimizin korunması için yürüyoruz. Tüm insanların eşitliği ve onuru  için birlikte ortak duruş sergiliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Öğleden sonra Trafalgar Meydanı’nda sonlanan yürüyüşe, Uluslararası Af  Örgütü, Greenpeace İngiltere, Kadınlara Eşitlik Partisi, Yeşiller Partisi, Suriye  Dayanışma Kampanyası, Siyahların Onuru gibi çok sayıda siyasal parti ve sivil  toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.
 

ingiltere kadın hakları oxford caddesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı