Amerika'da 3 Tane Daha Eyalet Vize Yasağıyla Alakalı Yargıya Başvuracak

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı görevindeki Donald Trump'ın 6 tane Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girmesini yasaklayan başkanlık kararnamesinin New York ile birlikte Oregon ve de Washington eyalet başsavcılarının tarafından yargıya taşınacak olduğu bildirildi.

Amerika'da 3 Tane Daha Eyalet Vize Yasağıyla Alakalı Yargıya Başvuracak
Bu içerik 300 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı  görevindeki Donald Trump'ın 6  tane Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girmesini yasaklayan başkanlık kararnamesinin New York ile birlikte Oregon ve de Washington eyalet başsavcılarının tarafından yargıya taşınacak olduğu bildirildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer ise yeni düzenlemenin hukuki açıdan çok sağlam olduğundan emin olduklarını ifade etti.

Trump'ın yeni vize düzenlemesi aleyhine ilk davanın dün Hawaii eyalet başsavcılığı tarafından açılacağının belli olmasının ardından bugün de 3 eyalet daha vize yasağına karşı harekete geçti.

New York, Oregon ve Washington eyaletlerinin başsavcılıkları, Trump'ın yeni vize düzenlemesinin anayasal açıdan hala sorunlu olduğunu ve dava açacaklarını açıkladı. Washington Eyalet Başsavcısı Bob Ferguson, ilk vize yasağına karşı açtıkları (ve yürütmeyi durdurma kararı çıkan) davayı yenileyeceklerini ifade etti.

New York Başsavcısı Eric Schneiderman ve Oregon Başsavcısı Ellen Rosenblum da vize düzenlemesi aleyhinde dava açmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Beyaz Saray kendinden emin

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer ise yeni düzenlemenin hukuki açıdan çok sağlam olduğundan emin olduklarını ve herhangi bir yasal sorunla karşılaşmayı ummadıklarını ifade etti.

Hawaii eyaletini temsil eden avukatlar dün, ABD Başkanı Donald Trump'ın nüfusunun çoğunluğu Müslüman 6 ülke vatandaşlarına vize sınırlaması getiren düzenlemeyi durdurması için federal yargıca dilekçe vermeye hazırlandıklarını açıklamıştı. Eyalet avukatlarından Neal Katyal, Trump'ın vize sınırlamasını yargıya taşıyacaklarını belirterek, "Yeni getirilen vize sınırlamasının da bir önceki gibi anayasal sorunları var." demişti.

abd donald trump vize yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kocasının Eşi Olmaktan Çok Çektiğini Açıkladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı
Kız Arkadaşını Başkasıyla Yakaladı