Yunanistana Kaçmış Olan Darbeciler Hakimin Karşısındalardı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 temmuz tarihindeki darbe girişimine katıldıktan hemen sonra Yunanistan'a kaçmış olan darbeci askerlerin 2 tanesinin iade edilip edilmeyeceklerine 23 Ocak tarihinde karar verilecek.

Yunanistana Kaçmış Olan Darbeciler Hakimin Karşısındalardı
Yunanistana Kaçmış Olan Darbeciler Hakimin Karşısındalardı darkdevil
Bu içerik 65 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 temmuz tarihindeki darbe girişimine  katıldıktan  hemen sonra Yunanistan'a kaçmış olan darbeci askerlerin 2 tanesinin iade edilip  edilmeyeceklerine 23 Ocak tarihinde karar verilecek.

Darbeci sekiz askerlerden Süleyman Özkaynakçı ve Bilal Kurugül,  Yunanistan Yüksek Mahkemesinde (Arios Pagos) hakim karşısına çıktı.  Mahkemede askerlerin avukatlarının yanı sıra aralarında eski Adalet  Bakanı Mihalis Statopoulos'un da bulunduğu bir grup bilirkişi de dinlendi.  Mahkeme sonunda savcı, askerlerin, adil yargılanması hakkındaki endişeler  sebebiyle iade edilmemelerini talep etti. Hakimler, karar verilmek üzere 23 Ocak'ta mahkemenin yeniden  toplanmasına karar verdi. Diğer askerler hakkındaki duruşmalar ise bu hafta  içinde yapılacak. Darbe girişimi sonrası askeri bir helikopter ile Yunanistan’a kaçan 8  darbecinin Türkiye'ye iadesiyle ilgili kısa bir süre önce Atina'daki temyiz  mahkemesinde görülen üç ayrı duruşmanın ardından, 3 asker için Türkiye'nin iade  talebi kabul edilmiş, 5 askere yönelik iade talepleri ise reddedilmişti. Yunan temyiz mahkemeleri başsavcısı Antonis Liogas, iade talebi  reddedilen darbecilerle ilgili Yüksek Mahkemeye itirazda bulunurken, mahkemenin  Türkiye'ye iadeleri yönünde karar verdiği 3 darbeci asker de temyiz başvurusunda  bulunmuştu. Yüksek Mahkemenin kararı darbeci askerlerin iade süreçlerine ilişkin  nihai adım olacak.

feto darbeciler yunanistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı