Utan Dünya! Ümran'ın 5 Kardeşi Artık Yok

O hafızalara kazınan fotoğrafı unutamıyor. Ümran'dan bahsediyoruz. Suriye'deki savaşı adeta utanç bölgesi olan Umran'dan haber var.

Utan Dünya! Ümran'ın 5 Kardeşi Artık Yok
Utan Dünya! Ümran'ın 5 Kardeşi Artık Yok serkan
Bu içerik 369 kez okundu.

Kan gölüne dönen Suriye'de Halep kenti bombalanırken fotoğrafı çekilen Ümran yine bomabalrın hedefi oldu ama kardeşleri hayatını kaybetmesine rağmen o yaşıyor.Ama 5 kardeşi öldü.

Suriye’nin Halep kentinde Kasırcı bölgesinin geçen ağustos ayında bombalanması sırasında enkaz altından çıkartılan ve ambulansta çekilen görüntüsüyle hafızalara kazınan 5 yaşındaki Umran’ın yeni bir bombardımanda hayatını kaybettiği öne sürüldü.

İkinci kez bu iddianın ortaya atılması üzerine HABERTÜRK, ağustos ayındaki bombardımanda Umran’ın fotoğrafını çeken gazeteci Mustafa Sarut’a ulaştı.

Sarut, HABERTÜRK’e yaptığı açıklamada, Umran’ın hayatta olduğunu ve bölgeye 4 gün önce yapılan bombardımanın dışında yeni bir saldırı gerçekleştirilmediğini söyledi. Sarut, HABERTÜRK’ün bilgisi üzerine sabah saatlerinde Umran’ın ailesinin evine ziyarette bulundu.

Umran’ın babası da 3 gün önce bir bombardıman yaşandığını ve evlerinin yakınına düşen bomba nedeniyle 5 çocuğun öldüğünü belirtti. Babası, Umran’ın fotoğrafının çekilmesine izin vermedi.

kaynak habertürk-internethaber

ümran suriye bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler