! SİİRT'TE YILAN BEBEK DÜNYAYA GELDİ! ÇOK TUHAF

ÇOK GARİP TUHAF YAŞAMA ŞANSI NE KADAR?

! SİİRT'TE YILAN BEBEK DÜNYAYA GELDİ! ÇOK TUHAF
! SİİRT'TE YILAN BEBEK DÜNYAYA GELDİ! ÇOK TUHAF serkan
Bu içerik 1782 kez okundu.

Yeni doğan bebeklerde milyonda bir görülen bir cilt hastalığı Siirt'te meydana geldi.

OLAY NASIL OLDU?

Siirt'te hamile Müzeyyen Karataş (24)ın başına gelen olay yok artık dedirtti. Sancıları artınca yakınları tarafından hastaneye kaldırılan Müzeeyyen Karataş açil servisine yönlkendirildi. Normal doğum uygun görülmediği için sezaryana başvuruldu.

Karataş, çok ender görülen bir hastalıkğa yakalananan bebeğini düünyaya getirdi.sancılarının artma

Halk arasında "yılan bebek" olarak bilinen iktiyozis hastası bir bebek dünyaya getirdi Yani bebk yılan cildi derisine sahip Bu cilt hastalığı geçiçi olarak lkanse edilse de bebeğin bir insan cildine asla sahip olamayacağı doktorlara tarafından belirtildi..

Bebek, Siirt Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine gönderildi. 

Kadın Hastalıkları Kadın Doğum Uzmanı Operatör Doktor Ahmet Yıldızbakan, Siirt'te ilk kez böyle bir doğum ile karşılaştıklarını söyledi.

Hastayı yapılan tetkiklerin ardından sezaryene aldıklarını belirten Yıldızbakan, 34 haftalık hamile Karataş'ın takibinin gebeliği süresince hiç yapılmadığını aktardı. Yıldızbakan, "Sezeryan sonrasında daha önce görmediğimiz bir bebek dünyaya geldi. Halk arasında yılan bebek olarak bilinen ve milyonda bir görülen iktiyozis hastalıklı bebek doğdu." diye konuştu.

Çocuk doktoru Taner Adıgüzel de doğan bebeği görünce kendilerinin de çok şaşırdığını, hemen bebeğe müdahale ettiklerini bildirdi.

YAŞAMA ŞANSI DÜŞÜK

"Genetik geçici bir hastalık, ayrıca takipsiz bir hasta. Türkiye'de çok fazla yaşatılan çocuğumuz yok bu vakalarda. Cilt enfeksiyonundan kaynaklanıyor.

AKRABA EVLİLİĞİ

Özellikle bölgemizde akraba evliliği daha fazla olduğu için bu tür vakaları daha sık görme ihtimalimiz de yükseliyor." diyen Adıgüzel, bebeğin cildinin normal bir insanın cildine dönüşme ihtimalinin çok düşük olduğunu ifade etti.

Her geçen gün cildin kendini yenileme hızı arttığından bebeğin yaşama şansının daha fazla olduğunu anlatan Adıgüzel, şunları dile getirdi.

"Normal bir insanın vücuduna hiçbir zaman dönüşmeyecek. Uzun zaman  normal bir cilde dönüşmese bile en azından daha az enfeksiyon geçirebileceği bir seviyeye getirilebilir. Bununla alakalı yeni tedavi çeşitleri uygulanıyor."
 

YILAN BEBEK SİİRT MÜZEYYEN KARATAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı