RENKLERİN DİLİYLE ÖZELLEŞEN KARTVİZİTLER

Renkler kartvizitler için büyük önem taşır. Görselliğimin yanı sıra renklerin insanlarda çağrıştırdığı bazı duygular vardır. Kartvizit ise genellikle ilk tanışmada kullanıldığı için sektörünüze ve karakterinize uygun renklerle bir kartvizit tasarımı yaptırtmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Renklerin anlamlarına kısaca değinerek kartvizitlerinizi Nasıl tasarladığımızı açıklamak istiyoruz.

RENKLERİN DİLİYLE ÖZELLEŞEN KARTVİZİTLER
RENKLERİN DİLİYLE ÖZELLEŞEN KARTVİZİTLER Vadi Ay
Bu içerik 271 kez okundu.

 

Siyah ve Tonları: Kartvizitlerinizde siyah ve tonlarını (gri) kullanmak firmanızın ne kadar gösterişli ve güçlü olduğunu sembolize eder. Lüx ürünlerin satışını yada üretimini yapıyorsanız kartvizitlerinizde siyah kullanmanız ve kaliteden kaçmamanız gerekmektedir. İlk iletişimde ne kadar kaliteli ve lüx'ü temsil eden bir yapınız olduğuna dair önerme yapmanıza yardımcı olur.

Kırmızı ve Tonları: Kartvizitlerde kırmızı renk kullanmak ateşi ve enerjiyi temsil eder. Müşterilerinize samimiyetinizi ve yüksek enerjinizi aktarmak istiyorsanız bu rengi kartvizitlerinizde kullanmanız çok olumlu bir hareket olacaktır. Dinamik, enerjisi yüksek, hizmet sektöründeki firmaların bu renkleri tasarımlarda kullanması müşterilere fark edilme duygunuzu, arzunuzu ve enerjinizi aktarır. Tonlar ile oynadıkça anlam olumsuza kayar.

Mor ve Tonları: Kartvizitlerde mor ve tonları huzur ve şıklık temasını ifade eder. Bu renkleri genelde mekan işletmecilerinin (otel, tatil köyü, butik işletmeler, cafeler, restaurantlar, spa merkezleri vb.) kartvizitlerinde tercih ediyor olması ve müşterilerde pozitif bir etki yaratıyor olması en ilgi çeken yanı.

Sarı ve Tonları: Kartvizitlerde sarı ve tonlarının kullanılması gençlik ve pozitiftik duygularını harekete geçirir. Müşterilerinize pozitif bir enerjinin yanında gençlik enerjinizi de aktarmanız neler başarabileceğinizi simgeler. Eğlence, sosyal medya vb. sektörlerde kullanılması daha yaygındır.

Turuncu ve Tonları: Firmanızın atılgan ve agresif yapısını kartvizitlerinizde ortaya çıkartmak için turuncu renk tonları çok idealdir. Reklam sektöründe veya buna benzer pazarlama gerektiren sektörlerde (e-ticaret vb. ) turuncu renk tonlarını kullanmak yararınıza olacaktır.

Yeşil ve Tonları: Kartvizitlerinizde doğal tema, ruhsal ve manevi zenginliği temsil eder. Genellikle proje bazlı, doğa ile ilişkili yada sağlık ile ilişkili kartvizit temalarında kullanmak daha uygundur.

Pembe ve Tonları: Hedef kitlesi genellikle bayanlara ve çocuklara hitap eden firmaların kartvizitlerinde pembe ve tonlarını kullanmak daha uygundur. Romantik ve feminen duyguları temsil eder.

Mavi ve Tonları: Mavi ve tonları Kartvizit basımlarında en çok tercih edilen renktir. Çünkü müşterilerinizin gözünde .Mavi renk güven duygusunu ve başarıyı temsil eder. Mavi renk müşterilerinizle daha uzun soluklu ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.

Firmamız kartvizitlerinizi tasarlarken renklerin dilinden yararlanmaktadır. Renklerin diliyle kartvizit tasarımlarınızı yaptırabilir ve kaliteli şekilde üretim yaptırabilirsiniz.
https://www.kartvizitmarketim.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler